Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Víkend

02. decembra 2007

Národný park je pre turistov otvorený po celú zimuV Slovenskom raji sú dobré podmienky na turistiku. Na rozdiel od Tatranského národného parku, kde platí sezónna uzávera značkovaných turistických chodníkov, sú v Slovenskom raji otvorené všetky turistické chodníky.Zdieľať
"Návštevnosť v zime je menšia a veľmi závisí od množstva snehu a ľadu," povedal pre SITA náčelník Horskej záchrannej služby Slovenský raj Peter Bulej. V národnom parku je zatiaľ len minimum snehu, takže všetky chodníky sú priechodné. Keď je dobrá zima, môžu turisti v Prielome Hornádu chodiť aj po zamrznutej hladine rieky. Horská služba každý týždeň monitoruje priechodnosť chodníkov. "Keď sú stúpačky a rebríky zaľadnené a nie je možné cez ne prejsť, uzatvárame tiesňavy a príslušné časti chodníka," dodal P. Bulej.


Horská záchranná služba skončila v septembri v Slovenskom raji s 24-hodinovými službami. V pracovnom čase, ale i mimo neho, funguje jednotná linka tiesňového volania HZS 18 300 z územia celého Slovenska. V mimosezóne a počas zimy majú záchranári pohotovosť v stredisku na Čingove do 15:30. "Zmena nastane po 1. januári, keď budeme slúžiť nonstop 24 hodín denne," uviedol P. Bulej.Od 1. decembra mení horská služba v Slovenskom raji sídlo. Záchranári ostávajú na Čingove len sa presťahujú do Chaty Na skale, ktorá je od bývalého strediska vzdialená približne 150 metrov. Doterajšie priestory mali záchranári v prenájme. Nová budova je majetkom ministerstva vnútra, zdôvodnil zmenu sídla P. Bulej.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spice Girls nemôžu rozdávať lístky na koncerty kamarátom
<< predchádzajúci článok
Renomovaní návrhári ponúknu inšpiráciu na plesovú sezónu