Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. októbra 2015

Nástupište 1-12 v Topoľčanoch oslávi výročie svojho vzniku umenímVýtvarnou výstavou a multimediálnym projektom oslávi Nástupište 1-12 v Topoľčanoch štvrté výročie svojho vzniku. Oslava sa začne v piatok 9. októbra slávnostným ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: dpb.sk
 
Topoľčany 8. októbra (TASR) – Výtvarnou výstavou a multimediálnym projektom oslávi Nástupište 1-12 v Topoľčanoch štvrté výročie svojho vzniku. Oslava sa začne v piatok 9. októbra slávnostným otvorením výstavy Pedestriálna perspektíva. Tá predstaví práce, ktoré vznikli počas rezidenčného pobytu na Nástupišti 1-12 a vytvorili ich študenti Ateliéru maľby Klaudie Kosziby.


"Pokračovať budeme o 20. hodine multimediálnym projektom Lúky. Je výsledkom spolupráce hudobníka, skladateľa a sound artistu Jonáša Grusku, s vizuálnou umelkyňou Zuzanou Novotovou-Godálovou a folklórnymi speváčkami Janou Ambrózovou, Evou Brunovskou, Dajanou Margetovou, Dominikou Margetovou a Barbarou Petrgálovou," informoval Július Krištof z Nástupišťa 1-12.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru s názvom Nástupište 1-12 vznikol v podchode autobusovej stanice v Topoľčanoch ako projekt rovnomenného občianskeho združenia, ktoré tvoria viacerí aktivisti z oblasti kultúrneho diania. Jeho úlohou je poskytovať priestor pre súčasnú kultúru so širokým zameraním na hudbu, výtvarné umenie, prezentácie a vzdelávacie aktivity. Ambíciou projektu bolo už od jeho vzniku zoznamovanie obyvateľov mesta a jeho okolia s prácou nadaných mladých ľudí a umelcov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet duševne chorých Slovákov pribúda, proti stresu užívame lieky
<< predchádzajúci článok
Výstavu Gwerk 120 v Banskej Štiavnici už videlo takmer 700 hostí

Nástupište 1-12 v Topoľčanoch oslávi výročie svojho vzniku umením - diskusné fórum čitateľov