02. decembra 2016

NBA: Houston zastavil víťazné ťaženie Golden State Warriors

Na snímke hráči Rockets, vľavo James Harden a vpravo Patrick Beverley oslavujú víťazstvo po druhom predĺžení zápasu basketbalovej NBA Golden State - Houston (127:132) v noci na 2. decembra 2016. Houston ukončil 12-zápasovú víťaznú ...

Na snímke hráči Rockets, vľavo James Harden a vpravo Patrick Beverley oslavujú víťazstvo po druhom predĺžení zápasu basketbalovej NBA Golden State - Houston (127:132) v noci na 2. decembra 2016. Houston ukončil 12-zápasovú víťaznú sériu Golden State Warriors. Foto: TASR/AP
New York 2. decembra (TASR) - Basketbalisti Clevelandu Cavaliers utrpeli v noci na piatok v zámorskej NBA druhú prehru za sebou. Úradujúci šampióni nestačili doma na Los Angeles Clippers (94:113). V drese kalifornského tímu sa 23 bodmi blysol J.J. Redick, Blake Griffin si s 11 asistenciami vytvoril kariérne maximum.

Clippers dokonale vyšla druhá a tretia štvrtina, celkovo v nej nastrieľali o 20 bodov viac ako ich súper. "Ukázali sme náš herný potenciál. Myslím si, že sme mali aj trochu smoly, keď Chris Paul nazbieral veľa faulov, ale nakoniec sme dokázali naše vedenie zvýšiť," povedal v pozápasovom rozhovore tréner Clippers Doc Rivers. Cavs to zabalili už sedem minút pred koncom duelu, tréner Tyronn Lue stiahol z ihriska kompletnú základnú päťku.

Trápenie Dallasu v aktuálnom ročníku NBA pokračuje, domáce prostredie si výsledkom 97:87 uhájili hráči Charlotte Hornets. "Bol to škaredý zápas. Na konci sme však ukázali našu silu. Udržovali sme si nádej v stretnutí. Dallas nás výrazne spomalil, ale vyhrali sme," uviedol pre nbcsports.com najlepší strelec Hornets Kemba Walker.

Až dvojnásobné predĺženie rozhodlo o ukončení 12-zápasovej víťaznej série Golden State. Warriors prehrali pred svojimi divákmi 127:132 s Houstonom. V drese Rockets sa opäť zaskvel James Harden, 29 bodmi, 15 doskokmi a 13 asistenciami si zapísal štvrté triple-double sezóny.

výsledky:

CHARLOTTE HORNETS - DALLAS MAVERICKS 97:87 (23:14, 21:27, 24:19, 29:17)
Najviac bodov: Walker 18, Kidd-Gilchrist 14, Batum a Lamb po 12 - Barnes 17, Anderson 15, Matthews a Williams po 14, 14.471 divákov.

B ROOKLYN NETS - MILWAUKEE BUCKS 93:111 (26:27, 25:25, 27:38, 15:21)
Najviac bodov: Lopez 15, Kilpatrick 14, Bogdanovič 13 - Antetokounmpo 23, Parker 22, Brogdon a Snell po 13, 12.675 divákov.

CLEVELAND CAVALIERS - LOS ANGELES CLIPPERS 94:113 (28:24, 22:34, 15:27, 29:28)
Najviac bodov: Irving 28, James 18, Love 16 - Redick 23, Paul 16, Griffin 13 (11 asistencií), 20.562 divákov.

MEMPHIS GRIZZLIES - ORLANDO MAGIC 95:94 (30:28, 20:21, 15:19, 30:26)
Najviac bodov: Gasol 25, Daniels 19, Harrison 11 - Fournier 28, Vučevič 18, Green 14, 13.344 divákov.

UTAH JAZZ - MIAMI HEAT 110:111 (27:26, 21:26, 29:31, 33:28)
Najviac bodov: Hayward 32, Johnson 18, Ingles 15 - Dragič 27, Johnson 24, Ellington 17, 19.073 divákov.

GOLDEN STATE WARRIORS - HOUSTON ROCKETS 127:132 pp (30:32, 29:32, 23:22, 31:27 - 10:10, 4:9)
Najviac bodov: Durant 39 (13 doskokov), Curry 28, Green 20 (15 doskokov) - Harden (15 doskokov a 13 asistencií) a Anderson po 29, Gordon 23, 19.596 divákov.