26. decembra 2016

NBA: Majstrovský Cleveland zdolal Golden State, rozhodol Irving

Kyrie Irving Foto: TASR/AP
New York 26. decembra (TASR) - V šlágri vianočného programu zámorskej NBA a repríze finále z minulej sezóny vyhrali basketbalisti obhajcu trofeje Clevelandu nad Golden State najtesnejším rozdielom 109:108.

O triumfe Cavaliers, ktorí na začiatku poslednej štvrtiny prehrávali o 14 bodov, rozhodol v dramatických záverečných sekundách úspešným pokusom v náročnej palebnej pozícii Kyrie Irving. Warriors utrpeli iba piatu prehru v sezóne popri 27 víťazných dueloch, zostávajú však na čele tabuľky celej súťaže.

Boston uspel na palubovke New Yorku 119:114. Celtics dosiahli 18. triumf v sezóne a v tabuľke Východnej konferencie poskočili na tretie miesto. Ich lídrom vo vypredanej Madison Square Garden bol 27-bodový Isaiah Thomas.