17. novembra 2010

NBA: Rockets nedokázali zastaviť frustrovaného Rosa

Štyria hráči v utorkových zápasoch basketbalovej NBA predložili svojim súperom minimálne 30-bodový strelecký účet a vo všetkých prípadoch išlo o rozohrávačov. V Milwaukee sa ...

nba Foto: SITA/APNEW YORK 17. novembra (WEBNOVINY) - Štyria hráči v utorkových zápasoch basketbalovej NBA predložili svojim súperom minimálne 30-bodový strelecký účet a vo všetkých prípadoch išlo o rozohrávačov. V Milwaukee sa odvíjal mikrosúboj mladosti so skúsenosťou medzi domácim Brandonom Jenningsom a Kobem Bryantom z Los Angeles Lakers. Bodovo sa skončil nerozhodne 31:31, ale hostia mali na lavičke stále sa lepšiaceho Shannona Browna, ktorý v záverečnej štvrtine nastrieľal 16 zo svojich 22 bodov. "Je z neho ešte lepší strelec ako minulý rok. Pridal dobrú prácu s loptou, pripravuje pozície pre ostatných. Stále sa zlepšuje a ešte vždy je len na začiatku"“ pochválil svojho 24-ročného tímového kolegu Bryant. Najlepšia ofenzíva NBA si dokázala poradiť s najpevnejšou obranou súťaže a Kalifornčania vyhrali 118:107. Lakers v Milwaukee uspeli po dvoch prehrách v rade a najlepším spôsobom začali šnúru troch zápasov po Stredozápade.

Sériu po ihriskách súperov rozbieha aj Chicago, a nie hocijakú. Ide o povestný novembrový výjazd, z ktorého mali Bulls od konca éry Michaela Jordana katastrofálnu bilanciu 10 víťazstiev, 61 prehier. Tentoraz má šnúra sedem zápasov a hneď ten prvý v Houstone Chicago zvládlo. Derrick Rose nastrieľal Rockets 33 bodov, ale v tretej štvrtine pre problémy s faulami trpel na lavičke a iba sa prizeral, ako jeho tím prišiel o tesný náskok. Domáci vyhrali záverečný 4-minútový úsek tretej časti hry 11:0 a viedli 71:63. Na začiatku poslednej dvanásťminútovky však Rose vybehol na ihrisko a spustil uragán "býkov". Bulls kontrovali šnúrou 18 bodov, Rose k nej prispel troma trojkami a ďalšími piatimi bodmi. "Bol som taký frustrovaný... Vedel som, že musím sedieť na lavičke, a len som dúfal, že nám príliš neujdú. Keď som sa vrátil do hry, robil som len to, čo som mal," komentoval dianie v štvrtej štvrtine Rose. Chicago si v Houstone pripísalo štvrté víťazstvo v rade (95:93), prvé v tejto sezóne na palubovke súpera.

Wesley Matthews dokonale zastúpil zraneného rozohrávača Portlandu Brandona Roya a svojím kariérnym maximom 30 bodov položil základ najtesnejšieho triumfu Trail Blazers v Memphise (100:99). Washington proti Torontu prvý raz v ročníku nastúpil bez svojho prvého rozohrávača Johna Walla a zvíťazil 109:94. Denver predĺžil sériu New Yorku bez výhry na 6 zápasov, zdolal doma Knicks 120:118. Cleveland zlomil prekliatie tretích štvrtín a zásluhou 54 bodov v podaní hráčov z lavičky si na úkor Philadelphie pripísal iba druhé domáce víťazstvo v sezóne (101:93). Atlanta kvalitnou obranou potvrdila rolu favorita v Indiane (102:92).