Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. augusta 2020

Neistený český turista mal v Tatrách obrovské šťastie, prežil 40-metrový pádTakmer 40-metrový pád z Baltizovského žľabu prežil 47-ročný český turista. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na ...Zdieľať
vysoke tatry 676x507 2.8.2020  - Takmer 40-metrový pád z Baltizovského žľabu prežil 47-ročný český turista. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej oficiálnej webovej stránke.


Horská záchranná služba bola dnes v dopoludňajších hodinách požiadaná o pomoc pre 47-ročného muža českej národnosti, ktorý pri zostupe Batizovským žľabom spadol z výšky približne 40 metrov. Muž postupoval neistený, bez kompletnej horolezeckej výzbroje a mimo zostupovej trasy. Pri páde utrpel poranenia hlavy a mnohopočetné odreniny," informovala HZS.

Po ošetrení muža pripravili na letecký transport a za pomoci leteckej techniky evakuovali z exponovaného terénu. Po medzipristátí pri Batizovskom plese ho preložili na palubu vrtuľníka a transportovali do nemocnice v Poprade.

Horskí záchranári upozorňujú návštevníkov, aby dodržiavali pokyny a odporúčania HZS. „Výstup na Gerlachovský štít si svojím charakterom a náročnosťou vyžaduje použitie horolezeckej techniky, zabezpečovacích pomôcok, komplex vedomostí a zručností, a samozrejme, aj výbornú znalosť terénu za akýchkoľvek podmienok, čo má veľký vplyv nielen na plánovanú túru, ale najmä na bezpečnosť osôb pohybujúcich sa v takomto teréne," upozorňuje HZS. Pokiaľ osoba nedisponuje patričnými vedomosťami a zručnosťami, odporúčajú využiť služby horského vodcu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Neistený český turista mal v Tatrách obrovské šťastie, prežil 40-metrový pád © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ročné dieťa vypadlo z tretieho poschodia, dievčatku letel do Šale na pomoc vrtuľník
<< predchádzajúci článok
Vodič sa zrejme nevenoval riadeniu, náraz do stromu skončil tragicky

Neistený český turista mal v Tatrách obrovské šťastie, prežil 40-metrový pád - diskusné fórum čitateľov