Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. januára 2021

Nenávisť spôsobuje iba ďalšie utrpenie, zdôraznila prezidentka Zuzana Čaputová (foto)História ukazuje, že nenávisť nie je riešením, iba spôsobuje ďalšie utrpenie. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla prezidentkaZdieľať
bp_6907 676x451 27.1.2021 (Webnoviny.sk) - História ukazuje, že nenávisť nie je riešením, iba spôsobuje ďalšie utrpenie. Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.


Reagovala tak na 76. výročie oslobodenia koncentračného tábora v Osvienčime, ktoré si dnes pripomenula položením venca a kamienka pred Pamätník obetí holokaustu na Rybnom námestí v Bratislave. Samotný holokaust bol podľa nej najväčšou tragédiou v histórii ľudstva.

Pripomeňme si dnes nielen následky tejto tragédie, ale aj jej príčiny - šírenie klamstiev, nenávisti a podnecovanie k násiliu. S takýmito javmi sa, žiaľ, stretávame aj v súčasnosti. Holokaust nie je židovská tragédia, je to tragédia nás všetkých,“ napísala prezidentka.

Podľa hlavy štátu je preto dôležité neustále prinášať svedectvo o holokauste a uctievať si pamiatku miliónov Židov, ktorí sa stali jeho obeťami.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nenávisť spôsobuje iba ďalšie utrpenie, zdôraznila prezidentka Zuzana Čaputová (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hoteliéri odklad platieb sociálnych odvodov nepovažujú za dostatočné, chcú ich odpustenie
<< predchádzajúci článok
Parlamentom schválená Obranná stratégia SR reaguje na meniace sa bezpečnostné prostredie

Nenávisť spôsobuje iba ďalšie utrpenie, zdôraznila prezidentka Zuzana Čaputová (foto) - diskusné fórum čitateľov