10. mája 2017

Neospravedlniteľná katastrofa, ostro kritizoval Miklík hru Slovákov v druhej tretine

Slovenskí hokejisti padli v súboji s Dánmi na svetovom šampionáte v Kolíne nad Rýnom po pomerne čudnom vývoji stretnutia. Nádejné predĺženie Prvá tretina ...

michel miklik 1 640x420 KOLÍN NAD RÝNOM 10. mája (WebNoviny.sk) - Slovenskí hokejisti padli v súboji s Dánmi na svetovom šampionáte v Kolíne nad Rýnom po pomerne čudnom vývoji stretnutia.

Nádejné predĺženie

Prvá tretina snaživá, ale bez gólového efektu. Druhá katastrofálna s chybami a inkasovanými gólmi a tretia plná odhodlania a tzv. návratová do zápasu.

Odporúčame:

Potom nádejné predĺženie, ale napokon aj tak prehra 3:4 v nájazdoch. Po nej sú Slováci v Lanxess Arene už viac namočení do boja o záchranu ako o postup do štvrťfinále.

"Keď sme to už dotiahli do stavu 3:3, zaslúžili sme si získať aj ten bodík naviac. Škoda, ale zajtra je nový deň a nový zápas. Sústreďme sa na to," uviedol Michel Miklík, jeden z troch slovenských strelcov v súboji s Dánmi.

Kritika na hru v druhej tretine

Vzápätí pokračoval zostra najmä v hodnotení druhej časti hry. "Tak ako sme hrali v druhej tretine, tak sa na majstrovstvách sveta nehrá. Od každého z nás to bolo nezodpovedné. Bolo to katastrofálne! Som rád, že sme si to potom v šatni aj povedali a v tretej tretine už zahrali tak, ako sme naozaj mali hrať už predtým," uviedol Miklík.

Odporúčame:
Po dvoch tretinách to už bolo veľmi zlé, ale potom sme sa zdravo nasr***, hovorí brankár Hudáček

S tromi gólmi najlepší slovenský strelec na MS 2017 dostal aj otázku, či vie dať odpoveď na to, prečo mužstvo zaplo na plné obrátky až za stavu 0:3.

"To sa nedá vysvetliť, opakujem - je to neospravedlniteľné. Najbližšie proti Nemcom musíme hrať hokej 60 minút! Dúfam, že síl máme dosť, veď v druhej tretine sme nehrali nič, sily sme teda ušetrili," dodal útočník fínskeho tímu JYP Jyväskylä.

Zdroj: Webnoviny.sk - Neospravedlniteľná katastrofa, ostro kritizoval Miklík hru Slovákov v druhej tretine © SITA Všetky práva vyhradené.

Real Madrid uspel v boji o nového Neymara, Vinícius Júnior bude údajne stáť 40 miliónov eur
NBA:San Antonio zdolalo Houston.V predĺžení mu pomohol Ginobiliho risk