Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. apríla 2006

Nepálska polícia zatkla asi 200 protivládnych demonštrantovNepálska polícia zatkla v piatok v hlavnom meste Káthmandu najmenej 200 protivládnych demonštrantov za porušenie zákazu protestov. Policajti proti protestujúcim, väčšinou študentom, zasiahli ...Zdieľať

KÁTHMANDU 7. apríla (WN/SITA/AFP/AP) - Nepálska polícia zatkla v piatok v hlavnom meste Káthmandu najmenej 200 protivládnych demonštrantov za porušenie zákazu protestov. Policajti proti protestujúcim, väčšinou študentom, zasiahli slzným plynom a obuškami. Medzi zadržanými je asi 75 členov Komunistickej strany Nepálu, informoval šéf strany Jogeš Bhattarai. Podľa hovorcu najväčšieho politického zoskupenia Nepálskeho kongresu Šobakara Parajuliho, zadržaných bolo aj 50 členov tejto strany a 25 členov Nepálskeho demokratického kongresu. Stovky protestujúcich zapálili v Káthmandu poštu a hádzali do policajtov kamene a tehly.

Štvordňové protesty sa konajú za podpory maoistických povstalcov a ich cieľom je prinútiť kráľa Gjánendru vzdať sa absolútnej moci, ktorej sa chopil minulý rok. Vláda zaviedla v hlavnom meste zákaz vychádzania a zhromažďovania s cieľom prekaziť plánované masové demonštrácie.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Thajský mnísi dostali k obedu 1000-tonový balvan
<< predchádzajúci článok
Rádio Lumen už 13 rokov v rozhlasovom éteri

Nepálska polícia zatkla asi 200 protivládnych demonštrantov - diskusné fórum čitateľov