20. decembra 2011

Neporaziteľnosť Skalice zastavila až posledná Nitra

Výsledky 31. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže. HK 36 Skalica - HK Nitra 4:5 po predĺžení (1:0, 3:1, 0:3 - 0:1) I. tretina Hneď v prvých dvoch ...

zigo palffy BRATISLAVA 20. decembra(WEBNOVINY) - Výsledky 31. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

HK 36 Skalica - HK Nitra 4:5 po predĺžení (1:0, 3:1, 0:3 - 0:1)

I. tretina

Hneď v prvých dvoch minútach ukázal skalický prvý útok svoju silu. Nitrania sa zapotili, keď sa bránili rýchlemu útoku a veľkému množstvu striel. Rozohrávka hostí bola plná chýb, najmä v presnosti prihrávok. Skóre otvorili hráči Skalice gólom Konečného do prázdnej bránky. Hostia v ďalšom priebehu hry zlepšili najmä obrannú hru, ale nedostali sa do výraznejšej šance v útoku. V poslednej minúte mohol zvýšiť na 2:0 Pálffy, no neprekonal Fedora.

II. tretina

Skaličania v II. tretine začali na ľade dominovať, čo v 27. minúte potvrdil Kutálek gólom, pri ktorom si poradil s obrancami a po ľade strelou medzi betóny prekonal Fedora. Nasledovalo niekoľko sľubných gólových šancí domácich a Obdžálkovo efektné zakončenie po obkorčuľovaní bránky. Gól Nitry prišiel nečakane z hokejky Baču ponad vyrážačku Lakosila hneď po vhadzovaní. Ďalší tlak Skaličanov sa zvýšil najmä počas presilovky, ktorú využil Pálffy v zmätku pred bránkou.

III. tretina a predĺženie

V tretej minúte III. tretiny sa do hry o body vrátili hostia, keď Fojtík z uhla prekonal vymeneného brankára Skalice Tomeka. Lušňák už o tri minúty neskôr mohol zvýšiť, ale trestuhodne netrafil úplne prázdnu bránu. Hráčom Nitry svitla nádej na výhru po góle Mašlonku ponad Tomekovu lapačku, čo sa odrazilo v oveľa aktívnejšej hre hostí. Hráči Skalice začali hrať nervóznejšie a Árvay sa postaral o drámu vyrovnávajúcim gólom k žŕdke. O zvrate a dvoch bodov pre Nitru rozhodol v 64. min skúsený Miroslav Štefanka.

Góly: 7. R. Konečný (Kutálek, Gula), 27. Kutálek (Šmach, Šátek), 31. Obdržálek (Višňovský), 38. Pálffy (Kutálek, Šmach) - 34. M. Bača (Hrnka, Mašlonka), 43. Fojtík (Valčák, Šumichrast), 48. Mašlonka (Hrnka), 53. Árvay (H. Ručkay), 64. M. Štefanka (König, H. Ručkay)
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - J. Tvrdoň, Šefčík, 1966 divákov

Skalica: Lakosil (41. Tomek) - Vyrúbalík, Šmach, Kloz, M. Srnec, I. Jankovič, Gula, T. Magušin - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Holovič, M. Šátek - J. Jurík, Klejna, R. Konečný
Nitra: Fedor - Rais, Ďurák, Árvay, M. Bača, Pavol Gurčík, König - G. Saliji, T. Hrnka, M. Štefanka - S. Saliji, Martin Segľa, H. Ručkay - Valčák, Mašlonka, Fojtík - Šumichrast, Piačka, Kluka

MHC Mountfield Martin - HKm Zvolen 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

I. tretina

Martinčania nastúpili v špeciálnych "snežných" dresoch, ktoré išli po zápase do dražby. V I. tretine im však veľa šťastia nepriniesli. Zvolenčania boli hokejovejší aj efektívnejší. Hostia sa ujali vedenia v 12. min, keď L. Jurík nahodil puk pred Šimka a Otčenášova dorážka otvorila skóre - 0:1. V 16. min zvonila po strele Baláža žŕdka Šimkovej bránky. Záver prvej časti patril domácim, ktorí však úplne prepadli v koncovke. V 17. min sa ocitol Matejka sám pred Sáblíkom, ale neprekonal zvolenského gólmana. O minútu potom zahodil Kriška nemožné, keď netrafil prázdnu bránku.

II. tretina

Začiatok druhej tretiny mali lepší hostia. V 24. min Leskovjanský využil zaváhanie Šimka a posunul Zvolen do dvojgólového vedenia. Martinské "kosačky" sa však ani za tohto stavu "nezadreli", naopak, snažili sa o návrat do boja o víťazstvo. Zahodené príležitosti Galamboša a Šišovského ich mohli mrzieť. V 31. min v závare pred Sáblíkom predsa len znížil Markovič. Gól si dal ešte rozhodca Kubuš "odobriť" videorozhodcom. V závere tejto časti mal vyrovnanie na hokejke Macejka.

III. tretina

Zvolenčania naklonili misky váh na svoju strán v 44. min, keď Vantroba za 17 s potrestal vylúčenie Macejku. Martinský útočník o 77 s odčinil svoju chybu a strelil kontaktný gól. O tri minúty už viedli hostia znova o dva góly po Balážovom zakončení do prázdnej bránky. Záver bol dramatický, Martinčania v presilovke o dvoch hráčov 84 s pred treťou sirénou vykresali Drgoňom ešte iskričku nádeje. Domácim sa napokon nepodarilo vyrovnať, a tak natiahli negatívnu sériu na 8 zápasov bez víťazstva.

Góly: 31. J. Markovič, 45. Macejka (Miroslav Ižvolt, Martin Výborný), 59. Drgoň (Martin Výborný, J. Markovič) - 12. Otčenáš (L. Jurík, V. Baláž), 24. Leskovjanský, 44. Vantroba (Čurilla, Brabenec), 48. V. Baláž (L. Jurík, M. Jurík)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Kriška a Macejka (obaja Martin) 10 + DKZ za údery a zhodenie rukavíc - V. Baláž a Ťavoda (obaja Zvolen) 10 + DKZ za údery a zhodenie rukavíc, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Bogdaň, R. Gavalier, 1300 divákov

Martin: M. Šimko - Matejka, Martin Výborný, Drgoň, J. Mocek, Zukal, Brcko - J. Markovič, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Šišovský - Macejka, Miroslav Ižvolt, Sobota - J. Cíger, Zeliska, Škumát - Vartovník
Zvolen: Sáblík - Ťavoda, Marek Ďaloga, Vantroba, Juraško, J. Mucha, Hraško, Korhonen, Lubor Pokovič - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, Brabenec, Čurilla - Zuzin, Trochta, Škvaridlo - Leskovjanský, M. Jurík, Síkela