Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. februára 2019

NESPOKOJNÍ FARMÁRI PRERUŠILI ŠTRAJK A PRIPRAVUJÚ SA NA GENERÁLNYMagdoško uviedol, že z Bratislavy odchádzajú so vztýčenou hlavou. Ocenil pochopenie Bratislavčanov a prijatie na štvrtkovom (21. 2.) spomienkovom zhromaždení.Zdieľať
Farmári hnoj

 

Bratislava 22. februára - Na prerušení štrajku sa dohodla Iniciatíva poľnohospodárov s Úniou autodopravcov Slovenska. Do mesiaca by však chceli pripraviť generálny štrajk s podporou autodopravcov, geodetov a lesníkov. Povedal to v piatok Patrik Magdoško, hovorca iniciatívy, ktorá je hlavným organizátorom protestno-spomienkového podujatia v Bratislave.


"V krátkom čase budeme informovať vládu spoločným vyhlásením," avizoval s tým, že zotrvajú na súčasných požiadavkách. "Korupcia je to, čo trápi aj autodopravcov, aj všetkých," konštatoval. List vláde by mal byť pripravený do týždňa. Od Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR očakávajú presný a termínovaný rozpis plnenia úloh, tak ako to urobilo Ministerstvo vnútra SR.

Magdoško uviedol, že z Bratislavy odchádzajú so vztýčenou hlavou. Ocenil pochopenie Bratislavčanov a prijatie na štvrtkovom (21. 2.) spomienkovom zhromaždení na uctenie si zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

V súvislosti s generálnym štrajkom hovoril o možnosti blokovania hraničných priechodov či krajských miest. Farmári odídu v piatok na strojoch z hlavného mesta, cestou domov nebudú blokovať cesty. Zástupcovia lesníkov už odišli vo štvrtok.

Nespokojní malí a strední farmári, lesníci a geodeti prišli na strojoch do Bratislavy v utorok (19. 2.), aby rokovali o problémoch v agrorezorte a predostreli svoje požiadavky. Žiadali pozemkové úpravy, stropovanie dotácií na konečného užívateľa podľa návrhu Európskej únie, spustenie protikorupčných opatrení v pôdohospodárstve a lesníctve. Očakávali aj vytvorenie dokumentu s návrhom termínov riešenia problémov. V stredu (20. 2.) sa stretli na rokovaní s členmi vlády. Keďže neboli s jeho výsledkami spokojní, prešli do ostrého štrajku. Ministerka Matečná sa v stredu vyjadrila, že protest organizujú ľudia, ktorí sa tvária, že sú farmári, mnohí z nich však farmármi nie sú, pretože nemajú ani štvorcový meter pôdy. "Musím povedať, že nie som stotožnená s tým, že legitimizujeme ľudí, ktorí sa vyhrážali zabitím či na iných si objednávali nástražné a výbušné systémy. Títo ľudia neprišli (na protest) kvôli farmárom, ale prišli pre osobné ciele a zastieranie niektorých faktov," upozornila šéfka agrorezortu.

 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Nespokojní farmári sa chcú dohodnúť na ďalšom postupe s autodopravcami (22. 2. 2019)
 A. Danko: Farmári by mali predložiť výhrady k zákonu o nájme pôdy (21. 6. 2018)
 Farmári smerujú na traktoroch pred Úrad vlády SR (20. 6. 2018)
 Premiér požiadal Matečnú zmeniť pracovný program a rokovať s farmármi (20. 6. 2018)
 PREMIÉR: Pre kauzy farmárov zriadia špeciálny vyšetrovací tím (20. 6. 2018)
 Andrej Kiska prijme osemčlennú delegáciu farmárov (20. 6. 2018)
 D. Saková: Tím na vyšetrovanie káuz farmárov už čiastočne funguje (20. 6. 2018)nasledujúci článok >>
Bratislava chce v budúcnosti vlastný komunálny podnik
<< predchádzajúci článok
Z britskej Labouristickej strany vystupuje ďalší nespokojný poslanec

NESPOKOJNÍ FARMÁRI PRERUŠILI ŠTRAJK A PRIPRAVUJÚ SA NA GENERÁLNY - diskusné fórum čitateľov