Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. decembra 2018

Neurologické oddelenie v Košiciach ukončilo rekonštrukciuRekonštrukciu neurologického oddelenia v areáli na Rastislavovej ulici ukončila Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach (UNLP). Opravených bolo 25 ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Miroslava Mlynárová
Košice 8. decembra (TASR) – Rekonštrukciu neurologického oddelenia v areáli na Rastislavovej ulici ukončila Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach (UNLP). Opravených bolo 25 miestností. Ako TASR informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková, celkové náklady dosiahli približne 49.000 eur. Financie boli použité z vlastných kapitálových výdavkov, ako aj z finančných zdrojov bežného účtu nemocnice.


"Naším cieľom je vytvorenie moderne fungujúceho oddelenia využívajúceho nielen nové metódy diagnostiky a liečby nervových ochorení, ale aj vytvorenie kvalitného prostredia," povedala primárka oddelenia Zlatica Cifráková.

V prvej etape boli kompletne vymenené výplňové okenné konštrukcie s cieľom zlepšenia tepelnoizolačných vlastností. V ďalšom kole boli prevedené stavebné a inštalačné úpravy. Na štvrtom poschodí lôžkovej časti vznikli tri úplne nové jednoposteľové nadštandardné izby s vytvorením samostatných zariadení na osobnú hygienu. Úpravami prešli aj ostatné izby pre pacientov, ako aj spoločné toalety pre mužov a ženy, sprchy, kúpeľňa pre imobilných pacientov a priestory pre personál oddelenia. Súčasťou inštalačných úprav je kompletná rekonštrukcia rozvodov a slaboprúdu vrátane koncových prvkov a zriaďovacích predmetov. Pribudli nové signalizačné zariadenie "pacient – sestra" či madlá na chodbe. Súčasťou stavebných úprav boli i nové keramické obklady či dlažby.

"Realizovali sme výmenu nevyhovujúcich elektroinštalačných rozvodov vrátane vypínačov, zásuviek a svietidiel. Všetky priestory v tejto časti oddelenia dostali nové nátery a maľby. Na dôvažok došlo aj ku kompletnej výmene šatníkov a izby sú vybavené novým nábytkom," uviedol námestník riaditeľa pre technicko-prevádzkový úsek Branislav Ropek s tým, že rekonštrukciu uskutočnili najmä prostredníctvom vlastných zamestnancov.

Neurologické oddelenie disponuje 34 lôžkami na dvoch poschodiach a osobitnú časť tvorí ambulantná zložka. Pracovisko zabezpečuje pomocné vyšetrenia, poskytuje konziliárne činnosti v rámci odborných poradní a taktiež ústavnú pohotovostnú službu. Ročne tam odborníci ambulantne vyšetria viac ako 17.000 ľudí a hospitalizujú približne 1200 pacientov.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
U predčasne narodených detí je dôležitý čas, pripomína lekárka
<< predchádzajúci článok
SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou

Neurologické oddelenie v Košiciach ukončilo rekonštrukciu - diskusné fórum čitateľov