Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. januára 2023

Neutrálne Švajčiarsko chce ponúknuť príspevok k európskej bezpečnosti, navrhlo výnimku zo zákazu reexportu zbraní na UkrajinuVýbor švajčiarskeho parlamentu pre bezpečnostnú politiku odporučil výnimku zo zákona, ktorý zakazuje reexport švajčiarskych zbraní na Ukrajinu pre jej obranu pred Ruskom. Podľa výboru takýto krok nebude ...Zdieľať
svajciarsko 676x380 26.1.2023 (Webnoviny.sk) - Výbor švajčiarskeho parlamentu pre bezpečnostnú politiku odporučil výnimku zo zákona, ktorý zakazuje reexport švajčiarskych zbraní na Ukrajinu pre jej obranu pred Ruskom. Podľa výboru takýto krok nebude porušením švajčiarskej neutrality. Výbor odhlasoval výnimku v oblasti reexportu zbraní v prípadoch, ak sa silou porušuje medzinárodné právo.


„Väčšina výboru je presvedčená, že Švajčiarsko musí ponúknuť svoj príspevok k európskej bezpečnosti, ktorá si vyžaduje podstatnejšiu pomoc Ukrajine," konštatoval parlamentný výbor pre bezpečnostnú politiku vo vyhlásení.

Dodal, že navrhnuté zmeny „rešpektujú neutralitu", pretože neznamenajú priamy export švajčiarskeho vojenského materiálu do oblastí konfliktov. Avšak nie je isté, či švajčiarska vláda výnimku zo zákona schváli.Zdroj: Webnoviny.sk - Neutrálne Švajčiarsko chce ponúknuť príspevok k európskej bezpečnosti, navrhlo výnimku zo zákazu reexportu zbraní na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Babiš Pavlovi: Ste najlepší špión, ktorý sa dostal do NATO, James Bond
<< predchádzajúci článok
Reťazec úspešne plní svoje ciele v oblasti trvalej udržateľnosti