Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. mája 2020

Nevinnému psíkovi Oskarovi vypálil oči žieravinou, mladík už čelí obvineniu z týrania zvieratPolícia obvinila 16-ročného mladistvého K. B. z osady v obci Malcov (okres Bardejov) z trestného činu týrania zvierat obzvlášť závažným spôsobom. Policajný zbor ...Zdieľať
tt6 676x503 22.5.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia obvinila 16-ročného mladistvého K. B. z osady v obci Malcov (okres Bardejov) z trestného činu týrania zvierat obzvlášť závažným spôsobom. Policajný zbor (PZ) o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti. Obvinený mal psovi vylúpnuť oči, prípadne ich vypáliť pomocou žieraviny.


Prípad bol medializovaný koncom roku 2019. Psa, ktorý dostal meno Oskar, našlo Občianske združenie Druhá šanca Bardejov.

Po podaní trestného oznámenia policajt Obvodného oddelenia PZ v Kurove začal trestné stíhanie, ktoré viedlo k vzneseniu obvinenia a návrhu na podanie obžaloby za prečin týrania zvierat.

Prokurátor sa s návrhom stotožnil a vec postúpil na Okresný súd v Bardejove. Prípadom sa zaoberal aj odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia PZ.„Chceli by sme veľmi pekne poďakovať za profesionálny a úžasný prístup príslušníkov polície na Obvodnom oddelení Policajného zboru v Kurove, ktorý viedol k vypátraniu páchateľa tohto ohavného činu,“ povedala predsedníčka OZ Druhá šanca Bardejov.

Polícia vyzýva ľudí, ktorí sú svedkami týrania zvierat, majú informácie alebo podozrenie o takomto konaní, aby podali trestné oznámenie a toto protiprávne konanie bezodkladne oznámili polícii.
Zdroj: Webnoviny.sk - Nevinnému psíkovi Oskarovi vypálil oči žieravinou, mladík už čelí obvineniu z týrania zvierat © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Syn dobodal na smrť svojho otca počas videohovoru na Zoome, incident videlo dvadsať účastníkov (video)
<< predchádzajúci článok
Policajti chytili v Topoľčanoch poriadne opitého vodiča, musel vytriezvieť v policajnej cele

Nevinnému psíkovi Oskarovi vypálil oči žieravinou, mladík už čelí obvineniu z týrania zvierat - diskusné fórum čitateľov