Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. augusta 2006

New York vyhlásil pre horúčavy núdzový stavPre neznesiteľné horúčavy vyhlásili v New Yorku po prvý raz v histórii mesta núdzový stav, uviedol v utorok newyorský starosta Michael Bloomberg. "Horúčavy môžu ohroziť život." Obyvateľov ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) - Pre neznesiteľné horúčavy vyhlásili v New Yorku po prvý raz v histórii mesta núdzový stav, uviedol v utorok newyorský starosta Michael Bloomberg. "Horúčavy môžu ohroziť život." Obyvateľov mesta vyzvali na šetrenie elektrickou energiou. Kto "zámerne" toto nariadenie poruší a napríklad v neprítomnosti nechá zapnutú klimatizáciu, musí rátať s postihom.

New York zriadil 338 klimatizovaných centier pre starých ľudí, kúpaliská musia predĺžiť čas prevádzky a aj večer poskytovať možnosť schladenia. Opatrenia majú byť v platnosti do piatku. Podľa predpovedí má teplota dosahovať až 38 stupňov Celzia.

V západoamerickom štáte Kalifornia zomrelo na následky horúčav 136 ľudí, v Chicagu museli niekoľko stoviek starých ľudí evakuovať z ich domovov pre výpadky elektrickej energie.

V júli nemali obyvatelia newyorskej štvrte Queens elektrinu viac ako týždeň. Dôvodom bola preťažená sieť.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cena za kubík plynu pre domácnosti môže vzrásť o 1 až 2 Sk
<< predchádzajúci článok
Konflikt na Blízkom východe zvýšil ceny zlata aj ropy