Nezamestnanosť v eurozóne zostala v marci na úrovni 11,8 %
Miera nezamestnanosti v eurozóne zostala v marci 2014 na sezónne upravenej báze na 11,8 %. Na tejto úrovni sa nachádza od decembra 2013. V porovnaní s marcom 2013, keď dosiahla 12 %, nezamestnanosť klesla. ...
Luxemburg 2. mája (TASR) - Miera nezamestnanosti v eurozóne zostala v marci 2014 na sezónne upravenej báze na 11,8 %. Na tejto úrovni sa nachádza od decembra 2013. V porovnaní s marcom 2013, keď dosiahla 12 %, nezamestnanosť klesla. Informoval o tom európsky štatistický úrad Eurostat.
V Európskej únii (EÚ) zostala nezamestnanosť v marci na februárovej úrovni 10,5 %. V marci 2013 sa nachádzala na 10,9 %.
Eurostat odhaduje, že marci bolo v EÚ bez práce 25,699 milióna mužov a žien, z toho 18,913 milióna v eurozóne. V porovnaní s februárom počet nezamestnaných v celej únii klesol o 66.000 a o 22.000 v eurozóne. V porovnaní s marcom 2013 sa ich počet znížil v EÚ o 929.000 a v eurozóne o 316.000.
Spomedzi členských štátov EÚ zaznamenalo v marci najnižšiu nezamestnanosť Rakúsko (4,9 %), za ktorým nasledujú Nemecko (5,1 %) a Luxembursko (6,1 %). Najvyššia nezamestnanosť bola v Grécku (26,7 % v januári) a Španielsku (25,3 %). Miera nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v marci 13,9 % a bola šiesta najvyššia v rámci EÚ.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
V Európskej únii (EÚ) zostala nezamestnanosť v marci na februárovej úrovni 10,5 %. V marci 2013 sa nachádzala na 10,9 %.
Eurostat odhaduje, že marci bolo v EÚ bez práce 25,699 milióna mužov a žien, z toho 18,913 milióna v eurozóne. V porovnaní s februárom počet nezamestnaných v celej únii klesol o 66.000 a o 22.000 v eurozóne. V porovnaní s marcom 2013 sa ich počet znížil v EÚ o 929.000 a v eurozóne o 316.000.
Spomedzi členských štátov EÚ zaznamenalo v marci najnižšiu nezamestnanosť Rakúsko (4,9 %), za ktorým nasledujú Nemecko (5,1 %) a Luxembursko (6,1 %). Najvyššia nezamestnanosť bola v Grécku (26,7 % v januári) a Španielsku (25,3 %). Miera nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v marci 13,9 % a bola šiesta najvyššia v rámci EÚ.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
Prečítajte si tiež
- SGF a UMB podpísali memorandum o výstavbe Národného gymnastického centra v Banskej Bystrici
- Demonštranti v Teheráne podpálili obrovský plagát s Trumpom a jeho spojencami
- Arménsko plánuje do roku 2028 požiadať o vstup do EÚ, ďalej sa vzďaľuje Moskve
- Pokračovanie biznisu v Rusku sa nevypláca. Kremeľ zoštátnil aktíva spoločnosti Japan Tobacco International
- Takmer 5 000 vojakov z 12 krajín bude v Poľsku nacvičovať nasadenie síl po skončení vojny