Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júla 2021

Nezaočkovaní Slováci postupne prichádzajú o svoje práva, Smer-SD odmieta ďalej mlčaťOpozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) odmieta návrh ministra zdravotníctvaZdieľať
juraj blanar robert fico 676x497 21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Opozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) odmieta návrh ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom. OĽaNO), na základe ktorého by sa s pápežom Františkom mohli v septembri na Slovensku stretnúť iba plne zaočkovaní ľudia. Strana to uvádza v stanovisku, ktoré zaslal jej hovorca Ján Mažgút.


„Plazivá diskriminácia Slovákov pokračuje ďalej. Najnovšie pri plánovanej septembrovej návšteve Slovenska pápežom Františkom. Na stretnutí s ním sa podľa ministra zdravotníctva môžu zúčastniť len zaočkovaní Slováci. A všetci ostatní, druhotriedni, hoci ide o väčšinu Slovenska, takto postupne majú prichádzať o svoje práva," doplnil podpredseda strany a Národnej rady SR Juraj Blanár.

Smer-SD preto podľa jeho slov nebude pri tejto diskriminácii zo strany štátu mlčať a bude aj naďalej využívať všetky demokratické možnosti na obranu práv Slovákov.


Hlava katolíckej cirkvi pápež František začiatkom júla potvrdil, že v septembri oficiálne navštívi Slovensko. Návšteva by mala trvať od 12. do 15. septembra 2021.
Zdroj: Webnoviny.sk - Nezaočkovaní Slováci postupne prichádzajú o svoje práva, Smer-SD odmieta ďalej mlčať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Orbán reaguje na kritiku, k spornému zákonu proti LGBT komunite plánuje vyhlásiť referendum
<< predchádzajúci článok
Od štátu môžete dostať až 90 eur. Ako získať sprostredkovateľský bonus?

Nezaočkovaní Slováci postupne prichádzajú o svoje práva, Smer-SD odmieta ďalej mlčať - diskusné fórum čitateľov