08. októbra 2012

Nezastaviteľný Marek Hamšík bol hviezdou Neapola v Serie A

Slovenský futbalový reprezentant a hráč SSC Neapol Marek Hamšík sa výraznou mierou podieľal na domácom víťazstve svojho klubového zamestnávateľa nad Udinese (2:1) v nedeľňajšom večernom stretnutí ...

marek hamsik NEAPOL 8. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový reprezentant a hráč SSC Neapol Marek Hamšík sa výraznou mierou podieľal na domácom víťazstve svojho klubového zamestnávateľa nad Udinese (2:1) v nedeľňajšom večernom stretnutí 7. kola najvyššej talianskej súťaže.

Dvadsaťpäťročný ofenzívny stredopoliar bol na nezastavenie, všetky domáce médiá mu dali najvyššiu známku.

Svoj výborný výkon okorenil Hamšík po polhodine hry vedúcim gólom, tretím v tejto sezóne Serie A 2012/2013, keď zužitkoval akciu Christiana Maggia.

Hoci Giampiero Pinzi v 43. min vyrovnal, macedónsky kanonier "modrých" Goran Pandev ešte pred odchodom do kabín na polčasovú prestávku strelil druhý presný zásah "partenopei" a rozhodol o osude stretnutia. Neapol je s 19 bodmi na druhom mieste v tabuľke (bilancia: 6 - 1 - 0), iba horším skóre za vedúcim Juventusom Turín.

"Bol to veľmi ťažký zápas. Súčasné postavenie Udinese (14. priečka so ziskom 6 bodov, pozn.) v tomto ligovom ročníku nezodpovedá vysokej kvalite tohto tímu zo severu Talianska. Hrali sme však dobre, okrem dvoch presných zásahov sme ukázali našim skvelým fanúšikom zopár krásnych akcií. Veľmi sa tešíme z víťazstva a celkovo z výborného štartu do sezóny," citovala slová hráča zápasu Hamšíka jeho oficiálna internetová stránka.

Napoli 2-1 Udinese by fasthighlights2013
Rodák z Banskej Bystrice bol v stretnutí kapitánom Neapola, pretože stopér Paolo Cannavaro chýbal pre dištanc v zostave SSC. Hamšík mal pred spomenutým duelom menšie zdravotné problémy. "Na predzápasovom tréningu som pocítil bolesť, pichlo ma v kolene. Lekári ma však dali dokopy, a tak som mohol nastúpiť," poznamenala slovenská opora neapolského tímu, ktorá okrem gólu vyslala na srbského brankára Udinese Željka Brkiča dve ďalekonosné strely.

Slovenský záložník videl v 27. min žltú kartu a na trávniku bol v nedeľu do 87. minúty. Pri Hamšíkovom odchode viac ako 40 000 divákov na San Paolo vstalo a uznanlivo mu zatlieskalo. "Pre mňa je to šampión. Nikdy nemyslí na seba, pre Mareka je najvyššou prioritou záujem mužstva," uviedol tréner SSC Neapol Walter Mazzarri.

Pochvalne sa na adresu Hamšíka vyjadril po stretnutí aj asistent trénera Udinese Fabio Viviani: "Poviem iba to, že sa z neho stáva hráč svetovej triedy."

Na Hamšíka teraz čakajú v drese slovenskej reprezentácie dve domáce vystúpenia proti Lotyšsku (12. 10.) a Grécku (16. 10.) v G-skupine kvalifikácie o postup na MS 2014 do Brazílie. Zraz A-tímu SR je už v pondelok popoludní v Senci. Pre Neapol príde jeden z jesenných vrcholov o dva týždne: SSC nastúpi na trávniku lídra poradia - Juventusu Turín. "Teraz nás čakajú reprezentačné zápasy. A potom príde veľké stretnutie aj na klubovej úrovni," dodal Marek Hamšík.