08. marca 2019

NHL: Boston s Chárom a Cehlárikom predĺžil bodovú šnúru na 18 zápasov

Hokejisti Bostonu Bruins, archívna snímka.

Hokejisti Bostonu Bruins, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 8. marca (TASR) - Hokejisti Bostonu so slovenským duom Zdeno Chára a Peter Cehlárik zdolali v noci na piatok v zámorskej NHL Floridu na domácom ľade 4:3. Bruins potvrdili výbornú formu, bodovali už v 18. zápase v sérii. Slovenský brankár Jaroslav Halák sledoval duel zo striedačky, víťazstvo vychytal "medveďom" Fín Tuukka Rask.

Uspela aj Arizona s Richardom Pánikom, ktorá zvíťazila na lídrom Západnej konferencie Calgary 2:0 a na postupovú pozíciu stráca tri body. Nádej na play off živí aj Edmonton s obrancom Andrejom Sekerom, ktorý si poradil doma s Vancouverom 3:2.

Tampa Bay v zostave s Erikom Černákom nestačila na Minnesotu, líder súťaže prehral 0:3. Ottawa bez zraneného Christiána Jaroša podľahla doma New Yorku Islanders 2:4.

Výsledky NHL:

Boston - Florida 4:3, Pittsburgh - Columbus 3:0, Detroit - New York Rangers 3:2 pp a sn, Ottawa - New York Islanders 2:4, Tampa Bay - Minnesota 0:3, Dallas - Colorado 4:0, Chicago - Buffalo 5:4 pp a sn, Arizona - Calgary 2:0, Edmonton - Vancouver 3:2, Los Angeles - St. Louis 0:4 v 3. tretine, San Jose - Montreal 4:2 v 3. tretine

NBA: Milwaukee je späť na víťaznej ceste, Bucks zdolali Indianu 117:98