07. februára 2019

NHL: Boston s triom Slovákov prehral s NY Rangers po nájazdoch

Slovenský brankár Jaroslav Halák inkasuje gól z hokejky Tonyho DeAngela.

Slovenský brankár Jaroslav Halák inkasuje gól z hokejky Tonyho DeAngela. Foto: TASR/AP
New York 7. februára (TASR) - Hokejisti Bostonu prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na štvrtok na ľade New York Rangers 3:4 po nájazdoch. V ôsmej sérii nájazdov o tom rozhodol Tony DeAngelo. Bruins viedli po druhej tretine 3:1, napokon však z Madison Square Garden odišli len s bodom.

V drese Bostonu zlikvidoval 36 striel slovenský brankár Jaroslav Halák. Jeho krajania a spoluhráči Zdeno Chára a Peter Cehlárik nebodovali, Chára odohral vyše 18 minút a zapísal si jeden mínusový bod, Cehlárik strávil na ľade vyše 13 minút a zaknihoval jeden plusový bod.

V druhom zápase programu Ottawa bez zraneného slovenského obrancu Christiána Jaroša prehrala v derby na ľade Toronta 4:5. Maple Leafs vyhrali tretíkrát za sebou a uštedrili Senators piatu prehru v sérii.

Výsledky:

Toronto - Ottawa 5:4, New York Rangers - Boston 4:3 pp a sn (za hostí J. Halák chytil 36 striel)

BUBLINA SPĽASLA: Neapol pozastavil prestup Hamšíka do Číny
NBA: Houston vyhral v Sacramente, Harden zaznamenal 36 bodov