28. novembra 2018

NHL: Buffalo vyhralo nad San Jose a ťahá sériu desiatich výhier

Obranca Dallas Stars Mattias Janmark (12) a útočník Edmonton Oilers Connor McDavid (97) bojujú o puk počas tretej tretiny zápasu NHL. Foto: TASR/AP
New York 28. novembra (TASR) - Hokejisti Ottawy zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na stredu na ľade Philadelphie 4:3. Za víťazov odohral takmer 20 minút slovenský obranca Christián Jaroš a zapísal si do štatistík jeden plusový bod. Senators zastavili sériu troch prehier.

Nedarilo sa Tampe Bay, ktorá na domácom ľade prehrala s Anaheimom 1:3. Slovenský obranca Erik Černák strávil na ľade vyše 18 minút a zaknihoval jeden plusový bod. Prehral aj Montreal s útočníkom Tomášom Tatarom, keď Canadiens doma nestačili na Carolinu 1:2. Arizona s Richardom Pánikom zvíťazila 4:3 v Minnesote, slovenský útočník odohral vyše 13 minút a zaznamenal jeden mínusový bod. Los Angeles zvíťazilo vo Vancouveri 2:1 po predĺžení, slovenský brankár nebol ani medzi náhradníkmi.

Buffalo vyhralo doma 3:2 po predĺžení nad San Jose a zaknihovalo desiaty triumf za sebou. Vyrovnalo tak klubový rekord.

Výsledky

Buffalo - San Jose 3:2 pp, Philadelphia - Ottawa 3:4, Montreal - Carolina 1:2, Tampa Bay - Anaheim 1:3, Chicago - Vegas 3:8, Minnesota - Arizona 3:4, Nashville - Colorado 2:3, Winnipeg - Pittsburgh 3:4, Edmonton - Dallas 1:0 pp, Vancouver - Los Angeles 1:2 pp

NBA: Toronto vyhralo šiestykrát za sebou, LA Lakers utrpeli debakel