17. októbra 2019

NHL: Edmonton zdolal Philadelphiu. McDavid s 5 bodmi, Jurčo nebodoval

Hokejisti Edmontonu, archívna snímka.

Hokejisti Edmontonu, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 17. októbra (TASR) - Hokejisti domáceho Edmontonu Oilers zvíťazili v noci na štvrtok nad Philadelphiou Flyers 6:3. "Olejári" sú na čele Západnej konferencie NHL, keď v siedmich zápasoch nového ročníka prehrali iba raz. Slovenský útočník Tomáš Jurčo figuroval v štvrtej formácii a bodovo sa nepresadil.

Prvou hviezdou zápasu bol kapitán Edmontonu Connor McDavid. Dvadsaťdvaročný útočník dosiahol päť bodov za gól a štyri asistencie. V kanadskom bodovaní súťaže sa dostal na prvé miesto, keď doteraz nazbieral 17 bodov (5+12).

Naprázdno odišiel aj Richard Pánik, ktorého Washington na vlastnom ľade zdolal Toronto Maple Leafs 4:3. V drese hostí odohral 11:32 minúty obranca Tomáš Marinčin.

Dallas Stars aj s Andrejom Sekerom podľahli v Columbuse 2:3.

NHL - výsledky:

Columbus - Dallas 3:2, Pittsburgh - Colorado 3:2 pp, Washington - Toronto 4:3, Edmonton - Philadelphia 6:3, Anaheim - Buffalo 5:2, San Jose - Carolina 4:1 v III. tretine

TRAGÉDIA V BOXE: Patrick Day po víkendovom KO prehral svoj boj o život