12. marca 2017

NHL: Floridské derby ovládla Tampa Bay

Brankár Florida Panthers James Reimer (34) chytá strelu od tímu Tampa Bay Lightning, 11.3. 2017. Foto: TASR AP
New York 12. marca (TASR) - Hokejisti Calgary pokračujú v zámorskej NHL vo výborných výkonoch. Flames v noci na nedeľu triumfovali na ľade Winnipegu Jets 3:0 a svoju víťaznú sériu natiahli už na deväť duelov. Opäť bol ich oporou brankár Brian Elliott, ktorý v druhom zápase za sebou zaznamenal čisté konto.

Floridské derby ovládla Tampa Bay, ktorá zdolala Panthers 3:2. V bránke Lightning dostal opäť príležitosť ruský gólman Andrej Vasilevskij, jeho slovenský kolega Peter Budaj bol pripravený v pozícii náhradníka.

Naďalej sa nedarí New Jersey. Devils padli na ľade Arizony Coyotes a po výsledku 4:5 prehrali už desiaty zápas za sebou.

Boston v sobotu večer zvíťazil na vlastnom ľade nad Philadelphiou Flyers 2:1. V drese Bruins odohral slovenský obranca Zdeno Chára takmer 27 minút a pripísal si jeden plusový bod.

NHL - výsledky:

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 2:1, San Jose Sharks - Nashville Predators 1:3, Buffalo Sabres - Columbus Blue Jackets 5:3, Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs 2:3 pp, Colorado Avalanche - Ottawa Senators 2:4, Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 3:2, Winnipeg Jets - Calgary Flames 0:3, Arizona Coyotes - New Jersey Devils 5:4, St. Louis Blues - New York Islanders 4:3, Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins 0:3, Los Angeles Kings - Washington Capitals 3:2 v III. tretine (Marián Gáborík 1+0)