16. februára 2018

NHL: Gáborík v premiére za Ottawu 1+1, Halák v derby vygumoval jazdcov

Slovenský hokejista Marián Gáborík (12) sa raduje zo svojho gólu proti Buffalu Sabres počas zápasu zámorskej NHL 15. februára 2018 v Ottawe. Foto: TASR/AP
New York 16. februára (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík zaznamenal v premiérovom zápase v drese Ottawy gól a asistenciu. Jeho tím zvíťazil v noci na piatok v zámorskej NHL nad Buffalom 3:2 po predĺžení. Darilo sa aj ďalšiemu Slovákovi Jaroslavovi Halákovi, brankár New Yorku Islanders si pripísal v derby proti NY Rangers 50 úspešných zákrokov a prispel k výhre 3:0.

Gáborík najskôr v 46. minúte tečoval strelu Erika Karlssona od modrej čiary a vyrovnal stav na 1:1. Tridsaťjeden sekúnd pred koncom pri hre bez brankára asistoval na gól Derickovi Brassardovi. V predĺžení napokon rozhodol o triumfe Senators Mike Hoffman.

Halák si pripísal prvé čisté konto v sezóne a celkovo 42. v profiligovej kariére. Slovenskému brankárovi sa proti NY Rangers obzvlášť darí. V 25 zápasoch si pripísal 17 víťazstiev. Skvelú bilanciu si Halák drží aj v súbojoch s brankárom NY Rangers Henrikom Lundqvistom. Proti sebe nastúpili v 14 zápasoch, pričom v 13 prípadoch bol úspešnejší slovenský brankár.

Gól zaznamenal aj Tomáš Tatar, ale jeho Detroit prehral v Tampe 1:4. Slovenský útočník sa presadil v závere 2. tretiny v presilovej hre, keď znižoval stav stretnutia na 1:3. Štyrmi bodmi sa v drese "bleskov" zaskvel Nikita Kučerov.