12. novembra 2016

NHL: Hossa v drese Chicaga si pripísal dva body

Pravé krídlo Chicago Blackhawks Marian Hossa (v strede), controluje puk medzi hráčmi Washington Capitals obrancom Dmitrijom Orlovom (vľavo) and centrom Jevgenijom Kuznecovom, 11.11. 2016. Foto: TASR AP
New York 12. novembra (TASR) - Slovenský hokejista v službách Chicaga Marián Hossa si v noci na sobotu v domácom zápase NHL s Washingtonom pripísal gól a asistenciu, jeho Blackhawks však napokon prehrali 2:3 po predĺžení. Capitals tak prestrihli "jastrabom" ich sedemzápasovú víťaznú šnúru. Hossa potvrdil výbornú formu v úvode sezóny, keď v 14 stretnutiach nazbieral rovnaký počet bodov (8+6).

Strelecky sa presadil aj obranca Martin Marinčin, ktorý gólom pomohol Torontu k triumfu 6:3 nad Philadelphiou. Hráči Los Angeles nezvládli záver duelu v Ottawe a podľahli domácim "senátorom" 1:2. Slovák Peter Budaj, ktorý po druhej tretine nahradil v bránke LA zraneného Jeffa Zatkoffa, inkasoval dva góly z 15 striel.

Výsledky NHL

Buffalo - New Jersey 1:2 pp, Toronto - Philadelphia 6:3 (za domácich MARINČIN 1+0), Ottawa - Los Angeles 2:1 (za hostí BUDAJ inkasoval dva góly z 15 striel), Chicago - Washington 2:3 pp (za domácich HOSSA 1+1), Colorado - Winnipeg 3:2 pp, Edmonton - Dallas 2:3

Lyžovanie: Američanka Vonnová si pri páde počas tréningu zlomila ruku
Ohlasy médií na triumf: Slováci rozobrali ústráchanú Litvu