10. marca 2017

NHL: Hráči Calgary deklasovali Montreal

Hokejista Calgary Flames Johnny Gaudreau

Hokejista Calgary Flames Johnny Gaudreau Foto: TASR/AP
New York 10. marca (TASR) - Hokejisti Chicaga nenatiahli v zámorskej NHL svoju sedemzápasovú víťaznú šnúru. V noci na piatok prehrali doma s Anaheimom 0:1, keď sa čistým kontom so 43 zákrokmi blysol brankár hostí Jonathan Bernier. Slováci v drese domácich Marián Hossa, Richard Pánik a Tomáš Jurčo mali spolu osem striel, no Bernier nekapituloval ani raz a pripísal si 100. ligový triumf.

Ôsmy duel za sebou vyhrali hráči Calgary, ktorí si v kanadskom derby poradili s Montrealom hladko 5:0. Johnny Gaudreau sa pod to podpísal gólom a tromi asistenciami. Flames naposledy zaznamenali takúto úspešnú sériu ešte v novembri 2005. V bránke Tampy Bay opäť chýbal Peter Budaj, jeho spoluhráči zdolali doma Minnesotu 4:1. Obranca Martin Marinčin sa nezmestil do zostavy Toronta, ktoré si poradilo s Philadelphiou 4:2.

NHL - výsledky:
Carolina - NY Rangers 4:3, Tampa Bay - Minnesota 4:1, Toronto - Philadelphia 4:2, Chicago - Anaheim 0:1, Arizona -Ottawa 2:3 pp, Calgary - Montreal 5:0, Colorado - New Jersey 3:2, Vancouver - NY Islanders 3:4 pp, Los Angeles - Nashville 1:2 v 3. tretine /za domácich GÁBORÍK 0+1/, San Jose - Washington 4:2 v 3. tretine