11. novembra 2017

NHL: Islanders nestačili na Dallas, Halák inkasoval 5 gólov

Brankár New York Islanders Jaroslav Halák v akcii.

Brankár New York Islanders Jaroslav Halák v akcii. Foto: TASR/AP
New York 11. novembra (TASR) - Hokejisti New Yorku Islanders prehrali v noci na sobotu v zámorskej NHL na ľade Dallasu hladko 0:5. Celý zápas odchytal v bránke hostí Slovák Jaroslav Halák, ktorý inkasoval päť gólov z 29 striel. Jeho náprotivok Ben Bishop bol prakticky bez práce, k čistému kontu mu stačilo kryť 14 súperových striel.

V ďalšom nočnom súboji Boston s kapitánom Zdenom Chárom podľahol domácemu Torontu 2:3 po predĺžení. Nováčik z Las Vegas pokračuje v nečakane výborných výkonoch, tentoraz zdolal doma Winnipeg jednoznačne 5:2. Do zostavy Jets sa opäť nezmestil slovenský útočník Marko Daňo.

V prvom z dvojice zápasov v Štokholme Ottawa vyhrala nad Coloradom 4:3 po predĺžení, o víťazný gól sa postaral v 59. sekunde extračasu Mark Stone.

Výsledky NHL:

Colorado - Ottawa 3:4 pp, Buffalo - Florida 1:4, Columbus - Carolina 1:3, Toronto - Boston 3:2 pp, Washington - Pittsburgh 4:1, Dallas - New York Islanders 5:0 /HALÁK v bránke hostí kryl 24 z 29 striel/, Vegas - Winnipeg 5:2

Futbalisti Švédska zdolali v prvom zápase baráže o MS Talianov
Ramsay bol po zápase proti USA spokojný, debutanti nesklamali a Laco podal neuveriteľný výkon