Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

28. októbra 2006

NHL: McCarty musí predávať prstene za Stanleyho pohár, aby mohol splatiť dlhNa samom dne sa ocitol kanadský hokejista Darren McCarty, ktorý pre závratné dlhy musí obetovať to, čo si hráč NHL najviac cení - prsteň za zisk Stanleyho pohára.Zdieľať
       Útočník Calgary vyhlásil v apríli bankrot, keď zaznamenal celkový finančný dlh 6,2-milióna amerických dolárov plus ďalšie pohľadávky firmám vo výške 1,9-milióna. Ako sám priznal, dlžil vlastne úplne všetkým - bankám, sporitelniam, právnickým firmám či najlepším osobným priateľom. "Iba" 185-tisíc dolárov z celkovej sumy vymáhajú od neho kasína v Detroite a Las Vegas. Piateho novembra na aukcii v Michigane tak ponúkne do dražby svoje tri prstene získané za triumf vo finále play-off NHL, ktoré vyhral v drese Detroitu, ďalej dve repliky Stanley Cupu, mnohé dresy, fotky a okrem hokejových cenností aj nablýskaný chevrolet Corvette a deväť televízorov.
      Za finančným krachom hokejového búrliváka, aktéra mnohých bitiek a tvrdých zákrokov, stojí vraj jeho upadajúca kariéra. Z hráča, ktorý bol svojho času oporou detroitských červených krídel, totiž zostal iba tieň. "Nezarába už tie peniaze, ktoré zvykol," povedal McCartyho právny zástupca Marty Fried. Vedenie Red Wings McCartyho po lockoute radšej vykúpilo zo zmluvy, ako by ho malo držať ďalej v kádri.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rossi víťazom kvalifikácie
<< predchádzajúci článok
Rely Austrálie - Po druhom dni vedie Fín Hirvonen

NHL: McCarty musí predávať prstene za Stanleyho pohár, aby mohol splatiť dlh - diskusné fórum čitateľov