18. apríla 2017

NHL: Pánik asistoval pri ďalšej prehre Chicaga

Na snímke vpravo Richard Pánik z Chicaga Black Hawks a jeho spoluhráč Andrew Ladd. Foto: TASR/AP
New York 18. apríla (TASR) - Hokejisti Toronta vyhrali v treťom zápase štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL nad Washingtonom 4:3 po predĺžení a v sérii sa ujali vedenia 2:1. Domáci zmazali dvojgólové manko a v 62. minúte rozhodol o ich triumfe v presilovke Tyler Bozak. Slovenský obranca v službách Toronta Martin Marinčin odohral 13:28 min a pripísal si plusový bod.

Ottawa vedie v sérii s Bostonom 2:1, keď uspela v treťom dueli na ľade súpera 4:3 po predĺžení. Dvoma gólmi sa prezentoval Mike Hoffman, víťazný zásah si pripísal v 66. minúte v početnej výhode Bobby Ryan. Zdeno Chára strávil na ľade viac ako 29 minút s jedným mínusovým bodom.

Hráči Chicaga viedli v treťom dueli štvrťfinále Západnej konferencie na ľade Nashvillu už 2:0, ale v tretej časti o svoj náskok prišli a napokon prehrali v predĺžení 2:3. Predators tak vedú v sérii už 3:0. Pri prvom góle hostí zaznamenal asistenciu slovenský útočník Richard Pánik. Rovnako v predĺžení uspel Anaheim v Calgary (5:4) a v sérii vedie 3:0.