21. mája 2011

NHL: Petteri Nokelainen podpísal ročný kontrakt s Phoenixom

Zľava: Tomáš Rolínek z Česka a Petteri Nokelainen z Fínska počas zápasu základnej D - skupiny Fínsko - Česko na 75. hokejových majstrovstvách sveta 2011 IIHF v Bratislave. Bratislava, 4. máj 2011.Foto: SITA/Marián PeigerHELSINKI 21. ...

ms v hokeji  finsko cesko 12 Zľava: Tomáš Rolínek z Česka a Petteri Nokelainen z Fínska počas zápasu základnej D - skupiny Fínsko - Česko na 75. hokejových majstrovstvách sveta 2011 IIHF v Bratislave. Bratislava, 4. máj 2011.Foto: SITA/Marián PeigerHELSINKI 21. mája (WEBNOVINY) - Fínsky hokejový útočník Petteri Nokelainen sa po ročnej prestávke vracia do zámorskej NHL. Dvadsaťpäťročný úradujúci majster sveta sa dohodol s tímom Phoenix Coyotes na ročnom

kontrakte. Bližšie podmienky dohody klub z Arizony nezverejnil.

V ročníku 2010/2011 hrával Nokelainen za fínsky Jokerit Helsinki, v ktorom bol spoluhráčom slovenského brankára Jána Lašáka. Rodák z mesta Imatra sa na tohtoročnom zlate fínskej reprezentácie na MS 2011 na Slovensku podieľal jedným gólom a jednou asistenciou, dokonca bol autorom víťazného finálového gólu proti Švédsku (6:1) v úvode III. tretiny.

V NHL už hral za New York Islanders, Boston, Anaheim a Phoenix, na svojom konte má 189 stretnutí, 17 gólov a 17 asistencií.

Český brankár Salák má dvojročnú zmluvu s Chicagom

Český hokejový brankár Alexander Salák podpísal dvojročný kontrakt s klubom NHL Chicago Blackhawks. Podľa informácií ESPN by mal ročne zarobiť 600-tisíc dolárov. Dvadsaťštyriročný Salák hral v sezóne 2010/11 vo švédskej elitserien za Färjestad. V NHL pôsobil vo Floride, ktorá práva na českého brankára vymenila vo februári práve do Chicaga. Nová Salákova zmluva by mala byť jednocestná.