26. januára 2023

NHL: Regenda sa pobil s Espositom, inkasoval 16 trestných minút

Obaja hráči dostali za bitku dve minúty plus 10-minútový osobný trest, Regenda navyše inkasoval aj ďalší dvojminútový trest za hrubosť.

Slovenský hokejista Pavol Regenda sa v noci na štvrtok radoval v zámorskej AHL z víťazstva svojho tímu San Diego Gulls na ľade Bakersfield Condors 5:3. Na konci druhej tretiny zaujal pästným súbojom, v ktorom zložil na ľad Lukea Esposita. Po konci bitky adresoval súperovi gesto znázorňujúce vyplakávanie.

Obaja hráči dostali za bitku dve minúty plus 10-minútový osobný trest, Regenda navyše inkasoval aj ďalší dvojminútový trest za hrubosť. Slovenský útočník si už v prvej tretine odsedel menší trest za hákovanie, takže v zápase celkovo nazbieral 16 trestných minút. Pripísal si aj štyri strelecké pokusy a jednu mínusku.

Slováci v noci v AHL nebodovali. Martin Chromiak ukončil svoju osemzápasovú bodovú sériu, tešil sa však z víťazstva Ontaria nad Calgary 3:2 po predĺžení. Utica s obrancom Šimonom Nemcom prehrala doma so Charlotte 0:4.

Filip Mešár stratil formu a v ostatných v piatich zápasoch bodoval len raz, vysvetľuje to únavou po majstrovstvách sveta