06. marca 2018

NHL: Sekera a Gáborík víťazne, Pánik 0+1, Halák s prehrou

Slovenský hokejista Marián Gáborík (12), archívna snímka.

Slovenský hokejista Marián Gáborík (12), archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 6. marca (TASR) - Hokejisti Edmontonu zvíťazili v zápase zámorskej NHL v noci na utorok na domácom ľade nad Arizonou 4:3 po predĺžení. V drese hostí sa jednou asistenciou prezentoval slovenský útočník Richard Pánik, no zo zisku bodov sa tešil jeho krajan a obranca Oilers Andrej Sekera.

O triumfe domácich rozhodla v predĺžení presná strela Oscara Klefboma a Oilers tak zastavili sériu troch prehier. Sekera odohral vyše 15 minút a zapísal si aj jeden plusový bod. Pánik strávil na ľade vyše 13 minút a podieľal sa na góle spoluhráča Christiana Dvoraka na 2:3.

Ottawa dokázala zvíťaziť v Dallase 3:2 po predĺžení, do zostavy Senators sa vrátil slovenský útočník Marián Gáborík, ktorý odohral vyše 10 minút, ale nebodoval. O výhre hostí rozhodol v extračase švédsky obranca Erik Karlsson.

Nedarilo sa New York Islanders, ktorí prehrali na ľade Vancouveru 3:4 po predĺžení. V bránke hostí zastavil 19 striel Canucks slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorého v predĺžení prekonal Brendan Leipsic.