22. decembra 2017

NHL: Sekera sa vrátil do zápasového kolotoča

Brankár St. Louis Jake Allen sa pripravuje na strelu od hráča Edmonton Oilers' Andreja Sekeru Foto: TASR/AP
New York 22. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Andrej Sekera sa po pauze zavinenej zranením kolena vrátil do kolotoča zámorskej NHL. Obranca Edmontonu nastúpil v noci na piatok v dueli proti St. Louis, na ľade strávil vyše 16 minút a na konto si pripísal mínusový bod. Oilers zvíťazili vďaka výbornému finišu 3:2. Sekera absolvoval v máji operáciu natrhnutých väzov v kolene a odvtedy nehral. New York Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali s Anaheimom Ducks 4:5 po predĺžení. Halák kryl 35 striel. Boston so Zdenom Chárom zdolal Winnipeg 2:1 po nájazdovom rozstrele. Los Angeles Kings s Mariánom Gáboríkom zvíťazili nad Coloradom Avalanche 2:1 po predĺžení.