28. marca 2011

NHL: Svatoš sa po dvoch góloch dostal na métu 100

V nedeľňajších štyroch zápasoch zámorskej NHL sa na ľade predstavili traja slovenskí hokejisti. Ottawskému útočníkovi ...

marek svatos Slovenský hokejista Marek Svatoš. Ilustračné foto.Foto: SITA/APNEW YORK 28. marca (WEBNOVINY) - V nedeľňajších štyroch zápasoch zámorskej NHL sa na ľade predstavili traja slovenskí hokejisti.

Ottawskému útočníkovi Marekovi Svatošovi sa po viac ako dvoch rokoch (naposledy 2. februára 2009) podarilo zaznamenať viacgólový zásah.

V Atlante, kde Ottawa po celý zápas len doťahovala náskok domácich, najprv vyrovnával v 6. min na 1:1 a potom v 55. min vyrovnávajúcim gólom na 4:4 vybojoval pre svoj tím predĺženie. Bol to jubilejný stý gól 28-ročného košického odchovanca, ktorý naň potreboval 341 zápasov v NHL. Gól v Atlante v predĺžení nepadol a tak museli rozhodnúť sam. nájazdy. Tu už Svatošovi v tretej sérii šťastie nepriala, keď napokon o víťazstve Atlanty rozhodol jediný úspešný exekútor Andrew Ladd.

Naprázdno vyšli v nedeľu dvaja slovenskí obrancovia vo vzájomnom zápase. Kapitán Bostonu Zdeno Chára mohol byť po stretnutí vo Philadelphii veľmi spokojný. Víťazstvo 2:1 zaistilo Bostonu ako piatemu tímu postup do play-off a na dosah mu priblížilo víťazstvo v Severovýchodnej divízii Východnej konferencie. Meszárošova Philadelphia sa po prehre ešte bude triasť o víťazstvo vo Východnej konferencii, kde má pred Washingtonom len jednobodový náskok.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Pittsburgh - Florida 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Atlanta - Ottawa 5:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 1:0) - Marek Svatoš (Ottawa) 2+0

Columbus - Vancouver 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Philadelphia - Boston 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Hapal: Zápas so Slovanom bude iný, ale nie kľúčový