15. marca 2018

NHL: Vegas Golden Knights doma padli s Devils

Slovenský útočník Tomáš Tatar (druhý sprava),

archívna snímka.
New York 15. marca (TASR) - Ani asistencia slovenského hokejového útočníka Tomáša Tatara nepomohla jeho Vegas Golden Knights k domácemu úspechu v zápase zámorskej NHL s New Jersey Devils. "Diabli" v noci na štvrtok v T-Mobile Arene zvíťazili vysoko 8:3. Tatar odohral vyše 17 minút, okrem asistencie zaknihoval až 4 mínusové body, 2 strely a 2 trestné minúty.

Nedarilo sa ani Edmontonu so slovenským obrancom Andrejom Sekerom, Oilers doma prehrali so San Jose Sharks 3:4 po predĺžení. Sekera strávil na ľade vyše 17 minút.

Toronto doma zdolalo Dallas 6:5 po nájazdoch, tretím hetrikom v kariére sa prezentoval útočník James van Riemsdyk. Maple Leafs na domácom Ľade ťahajú rekordnú sériu 11 víťazných zápasov. Dvojnásobný obhajca titulu Pittsburgh prehral na ľade New York Rangers 3:4 po predĺžení, rozhodol o tom Mika Zibanejad gólom na 3:3 v 57. minúte, resp. presným zásahom v predĺžení. Jedenásť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času nepremenil trestné strieľanie ruský útočník Pens Jevgenij Malkin.