02. januára 2018

NHL Winter Classic: Rangers nad Buffalom zvíťazil až po predĺžení

Ľavý krídelník NY Rangers J. T. Miller počas prvej tretiny hry NHL Winter Classic proti Buffalo Sabres. 2. januára 2018. Foto: TASR/AP
New York 2. januára (TASR) - Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v tradičnej novoročnej klasike zámorskej NHL nad Buffalom Sabres 3:2 po predĺžení. Ostro sledovaný duel pod holým nebom sa uskutočnil pred vyše 41-tisícovou kulisou na štadióne Citi Field, ktorý je domovským stánkom bejzbalistov New York Mets.

Rangers v úvode nepotrestali vylúčenie Bogosiana, lenže následne sa gólmi Careyho a Grabnera dostali na koňa. Posledný tím Východnej konferencie v 56. sekunde prostrednej časti znížil zásluhou presilovkového gólu Reinharta a "šabliam" bravúrne vyšiel aj vstup do záverečnej tretiny, keď sa už po 27. sekundách postaral o vyrovnanie Ristolainen. V predĺžení Josefson zbytočným faulom oslabil svoj tím a Miller pohotovou dorážkou rozhodol o víťazstve Rangers.

Ďalšia "klasika" sa uskutoční 3. marca, sily si zmerajú Toronto a Washington.

NHL Winter Classic - sumár:

BUFFALO SABRES - NEW YORK RANGERS 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 21. Reinhart (Ristolainen, Eichel), 41. Ristolainen (O'Reilly, Okposo) - 5. Carey (Fast, Nieves), 9. Grabner (Hayes, Miller), 63. Miller (Shattenkirk, Zuccarello). Brankári: Lehner - Lundqvist, strely na bránku: 32:39, 41.922 divákov.

NBA: Basketbalisti Toronta zvíťazili nad Milwaukee aj vďaka rekordu
Hokej: Sparta Praha potvrdila príchod Ďalogu