Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

20. novembra 2017

Nick Cave sa stavia proti bojkotu IzraelaAustrálsky spevák Nick Cave nesúhlasí s kampaňou na bojkot Izraela a svoje koncerty v Tel Avive rušiť nebude, informovala o tom agentúra AP. Cave sa chce podľa vlastných slov ...Zdieľať
Spevák Nick Cave Foto: TASRAP
Jeruzalem 19. novembra (TASR) - Austrálsky spevák Nick Cave nesúhlasí s kampaňou na bojkot Izraela a svoje koncerty v Tel Avive rušiť nebude, informovala o tom agentúra AP. Cave sa chce podľa vlastných slov postaviť proti medzinárodnej kampani zameranej na bojkot židovského štátu.


Cave v nedeľu na tlačovej konferencii novinárom povedal, že hnutie Bojkot, divestície, sankcie (BDS) na neho naliehalo s tým, aby zrušil svoje vystúpenia v Izraeli.

Hnutie BDS tvrdí, že vedie nenásilný boj proti okupácii. Podľa Izraela je však cieľom BDS zničenie židovského štátu, preto označuje toto hnutie za vážnu hrozbu.

"Zrazu bolo veľmi dôležité postaviť sa proti týmto ľuďom, ktorí sa snažia vypnúť hudobníkov, zastrašovať hudobníkov, cenzurovať hudobníkov a umlčať hudobníkov," povedal Cave, ktorého citovala agentúra AP.

Niekoľko muzikantov svojej vystúpenia v Izraeli podľa AP pod tlakom hnutia BDS zrušilo.

Cave pripravil na nasledujúci týždeň v Tel Avive dva koncerty.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel karikaturista a ilustrátor Ján Valter
<< predchádzajúci článok
Na kráľovskom hrade Windsor vypukol pred 25 rokmi požiar

Nick Cave sa stavia proti bojkotu Izraela - diskusné fórum čitateľov