Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

01. novembra 2020

Niektoré turistické chodníky vo Vysokých Tatrách sa dočkali zimnej uzávery, jedno sedlo zostalo otvorenéSezónna uzávera vybraných turistických chodníkov vo Vysokých Tatrách trvá od nedele 1. novembra do 15. júna nasledujúceho roka.Zdieľať
Niektoré turistické chodníky vo Vysokých Tatrách sa dočkali zimnej uzávery, jedno sedlo zostalo otvorené

V tomto čase si príroda a zvieratá užívajú zimný odpočinok. Uzavreté sú najmä vyššie položené chodníky, sedlá a štíty.

Niektoré chaty sú celoročne otvorené

Všetky chodníky vedúce k vysokohorským chatám sú však otvorené celoročne s výnimkou Chaty pod Rysmi. Informujú o tom Štátne lesy TANAPu na svojej webstránke.

Od nedele sú zatvorené aj tatranské sedlá. Jedinou výnimkou je Sedlo pod Ostrvou (1 966 metrov nad morom). Tatranská magistrála, teda červeno značený chodník kopírujúci južné úbočia Tatier, je sprístupnený od svojho začiatku Tokariny v Západných Tatrách kontinuálne, až do Vysokých Tatier po Skalnaté Pleso. Vo východnej časti Tatier je otvorená časť od Chaty pri Zelenom plese po Biele pleso.

Prístupné až v júni 2021

Jediným otvoreným vrcholom vo Vysokých Tatrách počas sezónnej uzávery je Predné Solisko. V Západných Tatrách môžu turisti vystúpiť na vrcholy medzi Barancom a Plačlivým, keďže chodníky prechádzajúce týmito vrcholmi ostávajú otvorené.

V severných dolinách Tatier sa dá zájsť či už v Javorovej alebo v Bielovodskej doline po horárne. Za nimi sa začína sezónna uzávera.

Z južnej strany je možné ísť nad chaty v Mengusovskej doline – rázcestie pod Žabím potokom, zo Štrbského Plesa do Mlynickej doliny po vodopád Skok, v Kôprovej dolina po Kmeťov vodopád, v Tichej doline po chatku Tábor. Všetky turistické chodníky budú opäť prístupne bez omedzení od 15. júna 2021.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival Ji.hlava pozná absolútneho víťaza, stal sa ním slovenský film Biela na bielej
<< predchádzajúci článok
Agent 007, ktorý dal košom ManUtd. Herec Sean Connery mohol byť aj slávnym futbalistom

Niektoré turistické chodníky vo Vysokých Tatrách sa dočkali zimnej uzávery, jedno sedlo zostalo otvorené - diskusné fórum čitateľov