22. októbra 2007

Nitra porazila Senec

Futbal - Corgoň liga - 13. kolo: FC Nitra - FC Senec 2:0 (2:0) Góly: 2. a 20. Štajer, ŽK: 67. Janíček, 70. M. Farkaš, 90.+ Gruber - 18. Marcin, 80. Milan Lukáč, 87. Kuráň, rozhodovali: Kružliak - Slyško, Sluk, ...

Futbal - Corgoň liga - 13. kolo:

FC Nitra - FC Senec 2:0 (2:0)
Góly: 2. a 20. Štajer, ŽK: 67. Janíček, 70. M. Farkaš, 90.+ Gruber - 18. Marcin, 80. Milan Lukáč, 87. Kuráň, rozhodovali: Kružliak - Slyško, Sluk, 1329 divákov

Nitra: Hroššo - Erik Hrnčár (78. Čeman), Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Šimončič - Grajciar (88. Čurgali), Babic, Gruber, Štajer (64. M. Farkaš) - A. Hesek
Senec: Slovenčiak - Koiš (51. Augustín), Gábriš, Pecha, M. Drahno - Papaj, Marcin (33. Matej Kováč), Ujlaky, Nemček, Milan Lukáč (84. Kuráň) - Pinte

Domáci mali skvelý vstup do stretnutia. Už v 1. min skončila lopta po Babicovej hlavičke na žrdi bránky Senca a o ďalších 45 sekúnd zakotvila v sieti, kam ju z hranice pokutového územia poslal presnou strelou Štajer. Ten istý hráč sa tešil aj v 20. min, keď po prihrávke Babica podstrelil Slovenčiaka a zvýšil na 2:0. Hostia sa dostali do šance v 34. min, no po chybe v nitrianskej obrane mieril Nemček nepresne. O tri minúty Grajciarovu bombu vyrazil gólman Senca iba s námahou nad bránku. V 42. min mali Senčania blízko ku gólu, keď Papaj našiel v šestnástke striedajúceho Kováča, ale jeho strelu stihol Hroššo vyraziť na rohový kop.
V úvode druhého polčasu sa dostali do šance v rýchlom slede traja Nitrania Štajer, Gruber a Babic, ale gól z toho nebol. Vzápätí zvýšili hostia aktivitu, no dve strely Papaja bránku nenašli a Ujlakyho strelu z priameho kopu zachytil múr. Potom opäť úradovali Nitrania, no Hesek ani Grajciar sa do streleckej listiny nezapísali. Stretnutie sa skončilo ďalším víťazstvom Nitry, ktorá doma ešte body nestratila.