11. novembra 2016

Nitra prehrala s Popradom, koniec víťaznej série Žiliny

Na snímke radosť hráčov Popradu.

Na snímke radosť hráčov Popradu. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Nitra 11. novembra (TASR) - Zápas začali od úvodu obe mužstvá aktívne a boli z toho šance na oboch stranách. Veľkú príležitosť mal v 4. minúte domáci Slovák, ktorý ale nezúročil milimetrovú prihrávku Blackwatera. Domáca obrana si v 6. minúte nedala pozor na Lichanca, ktorý otvoril skóre – 0:1. Už o dve minúty si zobral puk hosťujúci Štrauch, ktorý sa efektnou kľučkou zbavil obrancu a prekonal Valenta – 0:2. Domáci boli aj naďalej zakríknutí. V 15. minúte išli hostia už do trojgólového vedenia zásluhou Rapáča a do nitrianskej brány išiel Foltán.

Druhá tretina začala podobne ako prvá. Nitrania sa snažili niečo vytvoriť, ale chýbal im dôraz. Popradčania na druhej strane aj naďalej hrozili z rýchlych protiútokov. V polovici stretnutia Nitra zvýšila aktivitu, ale viacero dobrých pokusov skončilo iba na popradskom brankárovi Šúrekovi. V 33. minúte zapracoval vo vlastnom oslabení výborne Macík, ktorý získal puk a zadovkou našiel medzi kruhmi Štefanku a ten prestrelil Šúreka – 1:3. Nitra pokračovala v aktívnom prejave a výsledkom toho bol gól v presilovej hre o dvoch hráčov z hokejky Blackwatera – 2:3.

Nitra si v druhej tretine vybojovala zníženie na rozdiel gólu, ale hneď na začiatku tretej tretiny inkasovali domáci z hokejky Krempaského – 2:4. Nitrania sa nevzdávali aj naďalej sa snažili tlačiť do brány. Veľkú šancu na zníženie mal v 49. minúte domáci obranca Ordzovenský, ale jeho tvrdá strela spomedzi kruhov tesne minula bránu Šúreka. V 52. minúte mali domáci hráči už vyšachovanú obranu aj brankára hostí, ale Šúrek sa ešte dokázal presunúť a zakončenie Blackwatera betónom vykopnúť. V 57. minúte nebezpečne atakoval v strednom pásme Slováka Abramov a vyslúžil si trest do konca stretnutia. V 58. minúte sme videli pästnú výmenu Versteega s Lichancom. Nitra v závere ešte skúsila hru bez brankára, ale Zagrapan strelil gól do prázdej brány a upravil konečný stav na 2:5.

HK Nitra – HK Poprad 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)
33. Štefanka (Macík), 35. Blackwater (König, Milam) - 6. Lichanec (Semorád, Štrauch), 8. Štrauch, 15. Rapáč (Troliga), 43. Krempaský (Lichanec), 60. Zagrapan. Rozhodovali: Lokšík, Novák – Krajčík, Výleta, vylúčení: 8:12, navyše: Versteeg 10 minút za hrubosť - Abramov 5+DKZ za napadnutie, Lichanec 10 minút za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 2541 divákov

Nitra: Valent (15. Foltán) – Milam, Versteeg, Mezei, Pupák, Ordzovenský, König, Kuzma, Piačka – Blackwater, Slovák, Laliberté, Kutálek, Krištof, Ručkay, Bajtek, Štefanka, Macík, Bene, Paukovček, Chalupa

Poprad: Šúrek – Fabian, Pokovič, Brejčák, Dinda, Kuráli, Suchý, Bagin, Krempaský – Abramov, Mlynarovič, Kroták, Henderson, Zagrapan, Lapšanský, Bondra, Rapáč, Štrauch, Lichanec, Semorád

XXX

MsHK DOXXbet Žilina – HC'05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)

Banskobystričania začali po víťazstve na ľade dvadsiatky lepšie aj na žilinskom ľade a v 4. min. z nenápadnej akcie otvoril skóre obranca Wishart. Vlkmi to otriaslo a keď nepremenili na gól ani početnú výhodu v presilovke, inkasovali po druhý raz, tentokrát z hokejky Buca. V 12. min. však po peknej akcii a prihrávke Hovorku znížil strelou švihom Jurík a o chvíľu na to mohol vyrovnať Hovorka, lenže Bacashihua bol proti. Vlci potom šli do dvojnásobného oslabenia, ktoré hosťujúci Maione strelou od modrej aj potrestal a Barani tak opäť viedli o dva góly.

Druhú tretinu bola v úvode hra v domácej réžii, lenže Vlci nedokázali z viacerých dobrých šancí skórovať. V 29. min. najskôr Surový nastrelil žŕdku, ale onedlho sa tešil už aj z gólu, keď spoza kruhov prekonal Tomeka. O 78 sekúnd hostia pri signalizovanom vylúčení domácich zvýšili už na 5:1, keď sa po prvý raz v sezóne presadil Róth a vyhnal Tomeka z brány. Jeho náhradník Mikoláš sa na nedostatok práce nemohol sťažovať, ale pri šanciach Baranov svoj tím podržal. V 37. min. trafil Húževka iba do žrde brány Bacashihuu, ale 50 sekúnd pred koncom druhej časti ho Hovorka strelou švihom po ľade prekonal.

V záverečnej tretine Žilinčania chceli ešte niečo urobiť s výsledkom, ale líder súťaže nepripustil žiadnu drámu a pohodlne kontroloval náskok. V 48. min. ho ešte vylepšil, keď Maione dostal priveľa priestoru, obkorčuľoval si bránu, položil si aj Mikoláša a skóroval. Zápas sa potom už len dohrával, v záverečnej päťminútovke mali domáci ešte výhodu presilovky, no Konečnému sa nepodarilo osamotenému spred brány znížiť. Banská Bystrica tak výhrou pod Dubňom prerušila Žiline osemzápasovú sériu s minimálne jedným bodom.

12. J. Jurík (Hovorka, Handlovský), 40. Hovorka (Handlovský, Den. Rehák) - 4. Wishart (Trukno), 9. Buc (Surový, Hickmott), 16. Maione (Buc, Surový), 29. Surový (Kubka, Hickmott), 30. Róth (Bezúch), 48. Maione (Hickmott, Surový). Rozhodovali: Snášel – Bednár, Gajan, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, zmeny: od 21. Banská Bystrica s Róthom, 989 divákov

Žilina: Tomek (30. Mikoláš) – Den. Rehák, P. Mikuš, D. Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Kříž, Gutwald – Handlovský, Hovorka, J. Jurík – Rogoň, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – E. Švec, Ondruš, Gmitter

Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Ďatelinka, Kubka, Matuškin, Mihalik, Cebák – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Trukno, Kafka – Matoušek, Češík, Lamper – Tománek, Tamáši, Bezúch

XXX

MHC Martin - HC Košice 3:4 pp a sn (0:3, 2:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Martinskí hokejisti sa po žltačkovej karanténe len pomaly rozbiehali. S výborné korčuľujúcimi hosťami síce v úvode držali krok v obrane, ale do streleckých šancí sa nedostávali. Favorit z Košíc postupne preberal iniciatívu a jeho hráči viackrát vyskúšali pozornosť Corbeila. Skóre stretnutia otvoril po sóle cez celé klziko Nagy v 13. minúte. Na toho istého hráča domáci v 18. minúte úplne zabudli a voľný Nagy strelou pod žrďku zvýšil na 2:0. V týchto chvílach bolo na ľade len košické mužstvo. V 19. minúte trafil Varga konštrukciu martinskej bránky a dve sekundy pred prvou sirénou pridal tretí gól po peknej kombinácii prvého útoku Miklík.

Aj v druhom dejstve udávali tón hry hostia. Hrali však len toľko koľko potrebovali a mysleli si, že sa im nemôže nič stať. Domáci sa snažili, v obrane eliminovali útoky hostí, ale smerom dopredu dlho neboli nebezpeční. Až v 34. minúte vydarenou strelou Korostin prekonal Kopřivu. Martin ožil a o tri minúty neskôr sa presadil opäť Korostin po akcii prvej päťky a znížil na rozdiel gólu. Hostia boli nakoniec radi, že odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom po druhej tretine.

V tretej tretine to bola celkom vyrovnaná partia a hokejisti MHC boli v útoku prekvapujúco nebezpečnejší. Pri viacerých strelách však mali strelci vychýlenú mušku alebo dobre zasiahol Kopřiva. V 57. minúte však zahrali zverenci trénera Paukovčeka pred bránkou hostí dokonalý zámok a Heizer strelou do prázdnej bránky nečakane vyrovnal.

V predlžení mohli rozhodnúť hlavne Galamboš a Bartánus, brankári však viackrát podržali svoje mužstvá. V nájazdoch o víťazstve favorita rozhodol vo štvrtej sérii Bartánus.

34. Korostin (Tabaček, Heizer), 37. Korostin (Heizer, Tabaček), 57. Heizer (Korostin, Koyš) - 13. Nagy (Boltun, Dudáš), 18. Nagy, 20. Miklík (Boltun, Nagy), rozhodujúci nájazd Bartánus. Rozhodovali: Jonák - J. Tvrdoň, Synek, vylúčení: 5:5, navyše: Nagy (Košice) 10+DKZ+OT za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2300 divákov

Martin: Corbeil – Tabaček, Dvořák, Brňák, Salija, Michalčin, Pulli, Leško, Pacalaj – Korostin, Heizer, Koyš – Markovič, Galamboš, Surovka – Pokrivčák, Murček, Kadura – R. Varga, Dokšin, Jurášek

Košice: Kopřiva – Dudáš, Deyl, Šmach, Jankovič, Metejka, Šedivý - Miklík, Boltun, Nagy – Bicek, Milý, Bartánus – Spilar, Suja, Bartoš – Hričina, Hruška, T. Varga

Gombos postúpil v Bratislave prvýkrát do semifinále, Kužmová vypadla
Slovensko - Litva 4:0. Slovenskí futbalisti zdolali Litvu 4:0. Aj pod dohľadom Škantárovcov