21. novembra 2018

Nitra rozdrvila slovenskú dvadsiatku

Hokejisti Nitry si vo vloženom zápase vychutnali mladíkov a vysoko zvíťazili.

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič
Nitra 21. novembra (TASR) - Hokejisti Nitry si vo vloženom zápase vychutnali mladíkov a vysoko zvíťazili.

HK Nitra - HK Orange 20 8:0 (0:0, 5:0, 3:0)

Góly: 21. Slovák (Lantoši, McCormack), 25. Hvizdoš (Morrison, Hrušík), 30. Rais (Scheidl, Kerbashian), 32. Slovák (Blackwater, Lantoši), 40. Blackwater (B. Rapáč, Mezei), 42. Blackwater (Morrison), 53. Scheidl (Kerbashian), 57. Buček (Korím, B. Rapáč) Rozhodovali: D. Konc st., Novák - D. Konc ml., Valo, vylúčení: 3:4, navyše: Pätoprstý (Nitra) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 972 divákov

Nitra: Lawson – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Rais, A. Sloboda - Lantoši, Slovák, Blackwater - Scheidl, Kerbashian, Majdan - Buček, Bortňák, B. Rapáč - Pätoprstý, Čaládi, Hrušík - Hvizdoš SR 20: Sklenár – Kupec, Golian, Boldižár, Nahálka, Lavička, Švec, Brincko, Dlugoš – Urbánek, Kollár, Fafrák - L. Lunter, Giertl, Juščák - Havrila, Čenka, Köver - Džugan, Sojka, Minárik

Prvá tretina medzi Nitrou a HK Orange 20 nepriniesla príliš veľa vzruchu. Najväčšiu šancu na skórovanie mal na domácej strane Slovák, ale bekhendom netrafil odkrytú bránu Sklenára. Na strane hostí mohol otvoriť skóre Kollár, ale Lawsona neprekonal.

Nitrania mali pomalší rozbeh, ale v druhej tretine už rozbalili ofenzívu naplno. Dvakrát sa presadil Slovák, po jednom góle pridali Rais a ligový debutant Hvizdoš. Zápas bol rozhodnutý už po dvoch tretinách.

V záverečnej tretine domáci kontrolovali zápas. V kľudnom tempe pridala Nitry ďalšie tri góly. Postupne sa presadili Blackwater, Scheidl a Buček. Nitra tak výhrou 8:0 získala “povinné” tri body.

F1: Alonso sa rozlúči na špeciálne nalakovanom monoposte
TIPSPORT LIGA: V Žiline skončil aj obranca Pastor