23. apríla 2013

Nitra v nadstavenom čase vybojovala víťazstvo v Žiline

Výsledok predohrávky 30. kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže. MŠK Žilina - FC Nitra 1:2 (1:0) Góly: 5. Škvarka - 73. R. Cicman, 90. H. Benčík, ŽK: 63. T. Majtán - ...

msk zilina fc nitra ŽILINA 23. apríla (WEBNOVINY) - Výsledok predohrávky 30. kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže.

MŠK Žilina - FC Nitra 1:2 (1:0)

Góly: 5. Škvarka - 73. R. Cicman, 90. H. Benčík, ŽK: 63. T. Majtán - 50. H. Benčík, 55. R. Cicman, 83. Šimončič, rozhodovali: Trutz - Cuninka, Žákech, 1928 divákov

Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, V. Leitner, Ricardo Nunes - S. Angelovič - Barčík, Škvarka, Pich (84. Čmelík) - Guba (60. Vavro), T. Majtán
Nitra: M. Chudý - R. Cicman, Kaspřák, Struhár, Mičic - Cléber (86. Obradovič), Zošák, Šimončič, Šmehyl (77. Turčák) - Tawamba - H. Benčík (90.+ Dubeň)

I. polčas

V predohrávke 30. kola poslal domácich do vedenia už v 5. minúte Škvarka, ktorý vystrelil spoza veľkého vápna a podarilo sa mu prekonať Chudého v bráne Nitry.

Po rýchlom góle sa hralo počas prvého polčasu hlavne v strede poľa. Nitrania mali niekoľko náznakov šancí, hlavne po rohových kopoch, ale nedarilo sa im bezprostredne ohroziť žilinskú bránu.

V 26. min sa domáci útočník Guba pokúsil v šestnástke o efektné „nožničky“, ale poslal loptu presne do rúk brankára hostí. V 33. min sa dostal do dobrej palebnej pozície v pokutovom území Cléber, ale namiesto strely volil nepresnú prihrávku.

O dve minúty neskôr poslal peknú krížnu strelu spoza veľkého vápna Barčík, ale tesne minul bránu. Žilinský kapitán strieľal spoza šestnástky aj v 38. min, tentoraz musel zasiahnuť brankár Chudý.

II. polčas

Aj po zmene strán súperi kombinovali v strede ihriska, Nitrania skúšali strieľať z väčších vzdialeností, ale väčšinou veľmi nepresne.

V 53. min po rohovom kope nebezpečne hlavičkoval Tawamba, ale Krnáč loptu vyrazil.

Na konci 67. min mohol zvýšiť vedenie Žiliny Majtán, pred bránou však v páde loptu zle zasiahol a letela mimo. Hostia vyrovnali v 73. min, brankár Krnáč neudržal po zákroku loptu v rukách a Cicman ju dorazil do siete.

Domáci potom zatlačili Nitranov pred ich bránu, Žilina mala niekoľko čistých šancí, nebezpečne strieľali Mabouka a po ňom Barčík, ale gól z tohto tlaku nevyťažili.

Rozhodnutie prišlo v nadstavenom čase, kedy po rohovom kope Nitry rozhodol svojím gólom o zisku dôležitých bodov pre Nitru Benčík.