30. októbra 2011

Nitra zažila hokejovú prestrelku, ale rekord nepadol

Hokejisti HK Nitra a Slovana Bratislava pripravili divákom v prvej tretine nedeľňajšieho stretnutia 17. kola Tipsport extraligy strelecké preteky, keď za 20 minút dali celkovo osem gólov. ...

hknitra BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) - Hokejisti HK Nitra a Slovana Bratislava pripravili divákom v prvej tretine nedeľňajšieho stretnutia 17. kola Tipsport extraligy strelecké preteky, keď za 20 minút dali celkovo osem gólov.

Na každej strane zaznamenali hráči po štyri presné zásahy. Osem gólov za jednu tretinu nie je rekordom slovenskej najvyššej súťaže.

V súboji Trenčína s Liptovským Mikulášom 18. februára 2005 padlo počas jednej časti hry až deväť gólov, Dukla ich vtedy dala v druhej tretine osem, MHk 32 jeden.

O deväť úspešných zásahov sa vtedy postaralo osem hráčov (Fabuš 2, Húževka, Melichárek, Demitra, Marián Hossa, M. Školiak, Urban, Mezei). Naposledy osemgólový strelecký koncert v jednej tretine v slovenskej extralige videli diváci v Púchove, kde 19. februára 2010 vyhrala Žilina prostrednú dvadsaťminútovku nad HK Orange 20 hladko 6:2.