16. mája 2014

Nitra zdolala Trnavu 3:0, získala dôležité tri body v boji o záchranu

Radosť hráčov Nitry po prvom góle v predohrávanom zápase 31. kola futbalovej Corgoň ligy FC Nitra - FC Spartak Trnava v Nitre v piatok 16. mája 2014. Foto: TASR/ Henrich Mišovič
Nitra 16. mája (TASR) - Futbalisti o záchranu bojujúcej Nitry zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola corgoňligy na vlastnom štadióne nad Spartakom Trnava vysoko 3:0. Domáci tak zaznamenali prvý triumf z posledných piatich duelov a dôležité tri body, Trnava naopak nenatiahla svoju rekordnú osemzápasovú víťaznú sériu.

Ďalší existenčný zápas odohrala Nitra proti Trnave. Úvodná pätnásťminútovka priniesla medzišestnástkový futbal s nepresnými strelami Augustína na jednej a Janečku na druhej strane ihriska. V 21. minúte si domáci vypracovali veľkú príležitosť, keď Kutra pekne vysunul Mikuša, ten však zoči-voči Rusovovi neuspel. Po polhodine zahrávala Nitra priamy kop z dobrej vzdialenosti, lopta však smerovala nad. Gól mal na nohe v 40. minúte Trnavčan Schranz, jeho koncovka však skončila len na žrdi Putnockého bránky.

Po zmene strán v 48. minúte zahodil tutovku Sabo, keď ho najprv vychytal brankár a dorážka smerovala vedľa. O desať minút sa už z gólu radovali domáci. Po Augustínovej zblokovanej strele zakončil presne Mikuš. V 63. minúte bolo už 2:0, po rohu aktívneho Augustína sa hlavou presadil Pillár. Vzápätí mohol z dobrej pozície znížiť hosťujúci Procházka, ale Putnocký vytlačil jeho pokus na roh. Nitrania pridali v 71. minúte tretí gól, keď sa zvnútra 16-tky presadil Šmehyl. Nitra tak získala dôležité tri body do boja o záchranu.

Druhý gól Nitry, vľavo brankár Dobrivoj Rusov a Marek Janečka (obaja Trnava) v predohrávanom zápase 31. kola futbalovej Corgoň ligy FC Nitra - FC Spartak Trnava v Nitre v piatok 16. mája 2014. Foto: TASR/ Henrich Mišovič