Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. júna 2007

Nitra zriadi integračné centrum pre zdravotne postihnutýchSociálne integračné centrum pre zdravotne postihnutých ľudí zriadi mesto Nitra v budove bývalej základnej školy na Nedbalovej ulici. Zabezpečovať bude odbornú pomoc pre deti, mládež a dospelých v ...Zdieľať

NITRA 27. júna (WEBNOVINY) - Sociálne integračné centrum pre zdravotne postihnutých ľudí zriadi mesto Nitra v budove bývalej základnej školy na Nedbalovej ulici. Zabezpečovať bude odbornú pomoc pre deti, mládež a dospelých v oblasti vzdelávania, sociálnych služieb, aktivít voľného času a získavania potrebných návykov. V jednej budove bude sociálne služby poskytovať desať rôznych subjektov. Záujem o prenájom priestorov prejavili Spoločnosť priateľov detských duší Empatia, Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím, Športový klub nevidiacich a slabozrakých športovcov Scorpioni, Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, ako aj občianske združenia Centrum, Kolíska a Effeta, ktoré sa orientuje na nepočujúcich. Nájomné by predstavovalo symbolickú korunu ročne, náklady na energie by si platili sami. V objekte už sídli Centrum komunitného rozvoja, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska a Nezisková organizácia Sina.

Mestskí poslanci zároveň na poslednom zastupiteľstve schválili zámer na kompletnú rekonštrukciu budovy. Potrebné bude najmä zabezpečiť bezbariérovosť v celom objekte. Náklady predbežne vyčíslili na 24 miliónov korún, z ktorých väčšinu chce mesto získať zo štrukturálnych fondov. Financie vo výške 1,2 milióna korún, ktoré predstavujú päťpercentnú účasť mesta, sú už vyčlenené v tohtoročnom rozpočte.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Laurence Fishburne nakrúti Alchymistu Paula Coelha
<< predchádzajúci článok
Silný vietor prevrátil príves nákladného auta opitého vodiča