Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. septembra 2020

Nitrianskej fabrike Foxconn sa počas pandémie darí, týždenne naberá desiatky pracovníkovNitrianskemu Foxconnu sa napriek aktuálnej situácii spôsobenej koronavírusom darí. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca fabrikyZdieľať
foxconn_plant_19926 0adf9a95af1f4fd5a159f01bc2e1f591 676x434 7.9.2020 (Webnoviny.sk) - Nitrianskemu Foxconnu sa napriek aktuálnej situácii spôsobenej koronavírusom darí. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca fabriky Peter Krč, jeden z našich najvýznamnejších producentov elektroniky zaznamenal na európskych trhoch oživenie dopytu. S tým podľa neho súvisí aj aktuálne navyšovanie počtu pracovníkov.


"Počas COVID-19 mimoriadnej situácie sme počty zamestnancov neznižovali, v súčasnosti na pokrytie dopytu prijímame rádovo desiatky nových pracovníkov týždenne," uviedol Krč.

Spoločnosť Foxconn Slovakia je na slovenskom trhu od júla 2010, jej začiatok však siaha až do 90. rokov, keď firma Sony Slovakia začala svoju výrobu v Trnave.

Zameriava sa hlavne na výrobu a predaj spotrebnej elektroniky, najmä LCD a LED televízorov, herných konzol a výrobe plošných spojov.

V minulom roku zvýšil závod svoj zisk o 43 % na 12,36 mil. eur a jeho tržby dosiahli 1,205 mld. eur. Priemerne v ňom pracovalo 1 545 zamestnancov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nitrianskej fabrike Foxconn sa počas pandémie darí, týždenne naberá desiatky pracovníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd vyhlásil verdikty v prípade vraždy novinára Chášakdžího, mená odsúdených neprezradil
<< predchádzajúci článok
Turista vyrušil zubra v ruji v kroví, ten muža bez mihnutia oka napadol

Nitrianskej fabrike Foxconn sa počas pandémie darí, týždenne naberá desiatky pracovníkov - diskusné fórum čitateľov