Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

01. novembra 2011

Noel Gallagher by rád spolupracoval s Coldplay a U2Noel Gallagher naznačil, že by rád spolupracoval so skupinami Coldplay alebo U2. Líder formácie Noel Gallagher's High Flying Birds povedal pre denník Sunday Mirror, že by mu neprekážalo ...Zdieľať
liam gallagher BRATISLAVA 1. novembra (WEBNOVINY) - Noel Gallagher naznačil, že by rád spolupracoval so skupinami Coldplay alebo U2.


Líder formácie Noel Gallagher's High Flying Birds povedal pre denník Sunday Mirror, že by mu neprekážalo pracovať s niekým, kto "predal 50 miliónov albumov".

"Nikto ma nikdy nepožiadal o spoluprácu. Asi to zo mňa nevyžaruje. Nemal by som nič proti nahrávaniu s Coldplay alebo U2," vyjadril sa.

Spevák sa pritom za posledných šestnásť rokov objavil na množstve nahrávok rôznych interpretov, medzi nimi sú napríklad piesne Setting Sun a Let Forever Be od The Chemical Brothers, či skladby Iana Browna, Paula Wellera či Milesa Kanea.

Noel Gallagher sa preslávil ako člen skupiny Oasis, kde pôsobil so svojím mladším bratom Liamom. Oasis debutovali v roku 1994 albumom Definitely Maybe, po ktorom nasledovali nahrávky (What's the Story) Morning Glory? (1995), Be Here Now (1997), Standing On The Shoulder Of Giants (2000), Heathen Chemistry (2002), Don't Believe the Truth (2005) a Dig Out Your Soul (2008). Činnosť skupiny však už od začiatku sprevádzali ostré a otvorené spory medzi Noelom a Liamom, ktoré napokon v auguste 2009 viedli k jej rozpadu.

Prvé sólové koncerty odohral Noel Gallagher vo februári 2010 na charitatívnom podujatí v londýnskej Royal Albert Hall. Sedemnásteho októbra mu vyšiel sólový debut Noel Gallagher's High Flying Birds, s ktorým sa dostal na čelo britského albumového rebríčka. Nedávno ohlásil koncertné turné, ktoré sa začne v rodnom Manchestri 13. februára 2012, bude pokračovať v Belfaste, Dubline, Newcastle, Glasgowe, Londýne a skončí sa 1. marca 2012 v Birminghame. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jessica Simpson konečne potvrdila tehotenstvo
<< predchádzajúci článok
Svedok obhajoby pripustil pochybenie Jacksonovho lekára