Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2020

Nová izraelská vláda zložila prísahu, Netanjahua na poste premiéra vystrieda GancNová izraelská vláda Benjamina Netanjahua v nedeľu zložila v parlamente prísahu. Knesset vláde vyslovil dôveru a ukončil tak viac ako 500-dňovú patovú situáciu v krajine. Netanjahu a líder ...Zdieľať
benjamin netanjahu benny ganc 676x451 18.5.2020  - Nová izraelská vláda Benjamina Netanjahua v nedeľu zložila v parlamente prísahu. Knesset vláde vyslovil dôveru a ukončil tak viac ako 500-dňovú patovú situáciu v krajine.


Netanjahu a líder strany Modrá a biela Benny Ganc sa dohodli, že Netanjahu bude premiérom prvých 18 mesiacov, po ktorých ho na rovnaké obdobie vystrieda v kresle Ganc. Ich bloky budú mať približne rovnaký počet ministrov a právo veta nad väčšinou hlavných rozhodnutí.

V Izraeli sa za posledný rok konalo už troje parlamentných volieb a ak by sa Netanjahu s Gancom nedohodli, hrozilo by aj konanie štvrtých.


Zdroj: Webnoviny.sk - Nová izraelská vláda zložila prísahu, Netanjahua na poste premiéra vystrieda Ganc © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia vystavila karanténne preukazy do Leopoldova, na prvom je Róbert Okoličány (foto)
<< predchádzajúci článok
Súd v kauze vraždy Kuciaka (15. deň): Prečítali výpoveď Kočnerovho brata, Zsuzsová spochybnila priznanie Marčeka

Nová izraelská vláda zložila prísahu, Netanjahua na poste premiéra vystrieda Ganc - diskusné fórum čitateľov