Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

12. decembra 2012

Nová sezóna formuly 1 sa skráti, pretekov bude menejŠéf formuly 1 Bernie Ecclestone v stredu vyhlásil, že napriek snahe usporiadať v budúcej sezóne prestížneho seriálu 20 pretekov, kalendár MS sa zrejme skráti na 19 podujatí. ...Zdieľať
redbullwebbervettel LONDÝN 12. decembra (WEBNOVINY) - Šéf formuly 1 Bernie Ecclestone v stredu vyhlásil, že napriek snahe usporiadať v budúcej sezóne prestížneho seriálu 20 pretekov, kalendár MS sa zrejme skráti na 19 podujatí.


Osemdesiatdvaročný Brit v rozhovore pre rakúsky Kleine Zeitung poprel možnosť, že by sa do kalendára vrátili preteky Veľkej ceny Rakúska. "Nie je to reálne. S nikým som sa na túto tému nerozprával," vysvetlil Ecclestone súvislosť s návratom seriálu na okruh, ktorý v minulosti nazývali A1 Ring a v súčasnosti ho vlastní spoločnosť Red Bull.

Prezident manažmentu formuly 1 ďalej prezradil, že sa dlho nerozprával s vlastníkom spomenutého okruhu Dietrom Mateschitzom a nezaznamenal ani snahu spoločnosti na výrobu energetických nápojov organizovať v Rakúsku preteky svetového šampionátu. Jedným z problémom pri organizácii je nedostatok hotelov v okolí rakúskeho okruhu. "V tejto chvíli premýšľam nad Tureckom a návrate do Istanbulu," uviedol Ecclestone.

Preteky v Turecku vyradili z kalendára pre nezhody zúčastnených strán o výške poplatkov za organizáciu. Turecká federácia automobilového športu oznámila, že na zmenu súčasnej situácie by potrebovala štátnu dotáciu, lenže tamojší minister športu to minulý týždeň odmietol s tým, že ide o záležitosť súkromného sektora.

"V tejto chvíli to vyzerá tak, že v roku 2013 budeme svedkami devätnástich pretekov. Pre F1 to však nebude veľký problém," povedal Ecclestone. Namiesto zrušenej Veľkej ceny USA v New Jersey Medzinárodná automobilová federácia (FIA) pôvodne zaradila do budúcoročného kalendára nešpecifikované európske dejisko, lenže so žiadnym okruhom na "starom kontinente" manažment F1 zatiaľ nenašiel spoločnú reč.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Messiho rekord je ohrozený, Chitalu dal vraj 107 gólov
<< predchádzajúci článok
Video: Amir Johnson hodil po rozhodcovi chránič zubov