Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. septembra 2021

Novinári Monika Tódová a Konštantín Čikovský majú na krku obvinenieŠtyri roky po vražde novinára Jána Kuciaka sa slovenská spoločnosť vrátila tam, kde bola. Uviedla to riaditeľkaZdieľať
monika todova 676x451 20.9.2021 (Webnoviny.sk) - Štyri roky po vražde novinára Jána Kuciaka sa slovenská spoločnosť vrátila tam, kde bola. Uviedla to riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková vo svojom profile na sociálnej sieti.


Ide o reakciu na obvinenie reportérky Denníka N Moniky Tódovej a zástupcu spomínaného denníka Konštantína Čikovského. Ako prvý o tom informoval Denník N.

Uviedol, že vyšetrovateľ z okresného policajného riaditeľstva Bratislava III. František Spusta obvinil novinárov minulý týždeň z ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Podľa Trestného zákona im hrozí ročné väzenie.

Spomínaný denník doplnil, že za obvinením stojí trestné oznámenie bývalého novinára a príslušníka Slovenskej informačnej služby Petra Tótha.

„Štyri roky po vražde novinára sa naša spoločnosť vrátila tam, kde bola. Štátna moc opäť zastrašuje novinárov. Útoky (verbálne aj iné) v minulosti vytvorili atmosféru, ktorá viedla k zavraždeniu Jána a Martiny. Nesmieme dopustiť, aby sa to opakovalo,“ napísala Petková.


Zdroj: Webnoviny.sk - Novinári Monika Tódová a Konštantín Čikovský majú na krku obvinenie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič chce vykolíkovať ihrisko a dostať Kollárovo hnutie na palubu boja proti korupcii
<< predchádzajúci článok
Erupcia sopky na Kanárskych ostrovoch môže trvať aj mesiace, láva už smeruje k moru (video)

Novinári Monika Tódová a Konštantín Čikovský majú na krku obvinenie - diskusné fórum čitateľov